15-ka podľahla Poľsku 0:1

Streda, 15.4.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 11:40

SENEC (SFZ) - Zverenci trénera Štefaňáka obsadili po prehre s Poľskom na domácom medzinárodnom mládežníckom turnaji 2. miesto

Po utorkovom (14.4.) víťazstve Slovákov nad Fínskom a 4:2 a remíze Poľska s rovnakým súperom (1:1), nastupoval reprezentačný tím SR U15 do zápasu s Poľskom s lepšími výhliadkami na celkové prvenstvo na medzinárodnom mládežníckom turnaji troch krajín.

Oba tímy od začiatku pozorne bránili a nedovolili útočníkom na oboch stranách vážnejšie ohrozovať brankárov. S pribúdajúcimi minútami si v závere polčasu vypracovali Poliaci niekoľko vážnejších náznakov gólových príležitostí a z jednej z nich, v 34. minúte Blažej Starzycki utešenou nechyteľnou strelou do šibenice rozhodol o osude stretnutia. Aj v druhej časti hry kontrolovali priebeh zápasu hráči súpera, Poliaci doviedli zápas do víťazného konca a stali sa celkovým víťazom turnaja.

Slovensko "15" - Poľsko "15" 0:1 (0:1)

Gól: 34. Starzycki
ŽK: A. Čech
R: Vašš - Lauer, Smolíková (SR), 100 divákov

SLOVENSKO "15": Fojtíček - P. Novák, A. Čech, Jelínek, Chromek (30. Vojtko), Filipiak, Čerňanský, Murcko (20. Gerebenits), Martišiak (59. Jágerčík), Vajda (36. Mihálik), Strachan

POĽSKO "15": Goluňski - Stefaniak, Sieracki, Walukiewicz, Szwed (68. Kafka), Bargiel (62. Kruk), Neuman (68. Biesiadzinski), Skrzypczak, Starzycki, Jarosz (41. Sinior), Kaminski (56. Tabiš)

Peter Štefaňák (tréner SR "15"): "Zaslúžená výhra Poľska, v tomto stretnutí zaostávali naši chlapci vo všetkých herných činnostiach a v prvom polčase aj v túžbe pobiť sa o víťazstvo. Chválabohu, v druhom polčase sme sa vyrovnali súperovi zvýšenou bojovnosťou, ale na otočenie výsledku to nestačilo. Príčinou môže byť aj to, že nie všetci zainteresovaní z radov dospelých, ktorí pracujú s týmito talentovanými chlapcami, zdôrazňujú hráčom, že medzinárodný zápas na tejto úrovni je to najcennejšie vo futbalovej kariére."