16-ka podľahla na turnaji v Rumunsku Srbsku 1:2

Sobota, 13.4.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 25.10.2017 12:36

BUFTEA (SFZ) - V druhom zápase na UEFA Development Tournament podľhla 16-ka svojim srbským rovesníkom

Slovensko "16" - Srbsko "16" 1:2 (1:1)

Góly: 6. Pobijak - 40., 54.
ŽK (SR): 74. Bénes

SLOVENSKO "16": Jakubech - Ocelka (Michlík), Vajs (Štefanec), Bénes, Drobný, Lénart (Janočko), Pobijak (Krč), Mráz (Kuc), Kopičár, Szalay, Hric (Tupta)

Peter Szénay (asistent trénera SR "16"): "Oproti prvému zápasu sme dali príležitosť v základnej zostave siedmim novým hráčom. Mali sme veľmi dobrý a sebavedomý vstup do zápasu. Už v 6. min. sme sa ujali vedenia a mysleli sme si, že nebudeme mať problém presadiť sa. Postupne sa z našich kopačiek vytratila aktivita, viacerí hráči prestali tvoriť. Snáď sme sa zľakli agresivity súpera, keď pre zranenie sme museli postupne vystriedať Vajsa a Lenárta, ale zlom nastal približne už v 20. min. Jediným konštruktívnym hráčom na ihrisku zostal Bénes. V bráne družstvo podržal brankár Jakubech, ale nestačilo to, keď v posledných sekundách 1. polčasu súper vyrovnal. Po polčase sme sa snažili oživiť hru striedaniami, ale ani noví hráči nepriniesli na ihrisko iskru. Súper bol aktívnejším a už v 54. min. rozhodol o výsledku. V zostávajúcich minútach sme sa nedokázali presadiť."

Svoje účinkovanie na turnaji ukončí naša reprezentácia zápasom proti Rumunsku (utorok, 11:00)