16-ka zdolala v Skopje Macedónsko 3:1

Pondelok, 9.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 17.10.2017 16:28

SKOPJE (SFZ) - V prvom z dvojice prípravnách stretnutí zdolali zverenci trénera Hudeca rovesníkov z Macedónska 3:1

V prvom z dvojice stretnutí reprezentačných výberov Macedónska a Slovenska do 16 rokov sa tešili z víťazstva zverenci trénera Ladislava Hudeca. Už v 13. minúte sa gólovo presadil útočník FK Senica Ladislav Almási, domácim sa podarilo prekonať brankára Valacha na začiatku druhej časti hry zásluhou Zdraveskiho - 1:1. Naše mužstvo sa ujalo vedenia po hodine hry, v 60. minúte vsietil vedúci gól nášho tímu Michal Tomič a gólovú poistku na konečných 3:1 pridal v 79. minúte ružomberský útočník Marek Bobček.

Odvetný zápas je na programe vo štvrtok (12.3.) o 11:00.

Macedónsko "16" - Slovensko "16" 1:3 (0:1)

Góly: 45. Zdravevski - 13. Almási, 60. Tomič, 79. Bobček
ŽK: nikto
R: K. Gjorgiev - R. Gjorgiev, Sazdovski (všetci Macedónsko)

MACEDÓNSKO U16: Stevkovski - Todoroski (80. Ilievski), Manevski (70. Fakikj), Elmaz (65. Markovski), Kirovski, Mitrev, Jovanovski (49. Fazlagikj), Mena (65. Trajkov), Zdravevski, Atanasov, Trapanovski (74. Tanevski)

SLOVENSKO U16: Valach - Majdán, Špiriak, Moško (57. Baláž), Kozlovský - Filinský (68. Špyrka), Kudlička - Tomič (63. Fridrich), Vician (49. Kráľovič), Sluka (49. Valach) - Almási (57. Bobček)

Ladislav Hudec (tréner SR16): "V dobrom zápase sme kontrolovali hru, súpera sme nepustili do vyloženejších šancí. Ujali sme sa gólom Almásiho zaslúženého vedenia. V druhom polčase sme zaspali úvod, kedy súper vyrovnal ale potom sa nám podarilo dvomi gólmi strhnúť víťazstvo na svoju stranu. S výkonom som spokojný, samozrejme, vždy sa dajú hráčom vyčítať technické nedostatky, ktoré mne osobne najviac vadia, takže najmä na nich musíme v ďalších stretnutiach popracovať."