angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

17-ka odcestovala na turnaj Development Cup do Minska

14. Január 2017

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov (*2000) sa zišla včera na zraze v Senci a dnes odcestovala do Minska, kde sa v rámci prípravy na blížiaci sa Elite Round zúčastní na medzinárodnom turnaji UEFA Development Cup 2017.

Musíme oželieť neúčasť Rolanda Gerebenitsa, ktorého neuvoľnil klub, nahradil ho ďalší Žilinčan Adam Mihálik,“ konštatoval na úvod tréner 17-ky Ladislav Hudec. Práve Gerebenits bol napriek mladšiemu veku (ročník 1999) platnou súčasťou slovenskej 17-ky v minulom kalendárnom roku, keď v trinástich zápasoch strelil štyri góly. Podával stabilné výkony, je to hráč, ktorý sa vie presadiť aj strelecky. Z tohto pohľadu a tiež z pohľadu prípravy na Elite Round, nám chýbať bude, no sú tu ďalší hráči a najmä Martin Murcko. Tento Bardejovčan nás štyrmi gólmi na turnaji prvej fázy kvalifikácie posunul do Elite Round a verím, že sa strelecky presadí aj v Minsku.“

V základnej skupine sa predstavia Slováci spolu s Fínskom, Lotyšskom a Bieloruskom. Dôležité je, že hráme. V tomto období je mimoriadne náročné odohrať prípravné zápasy s najkvalitnejšími mužstvami, akými je napríklad Portugalsko, či Taliansko. Aj preto sme vďační za príležitosť odohrať turnaj, akým je UEFA Development. Hrá sa v hale, Fíni, Lotyši a Bielorusi dnes už majú svoju kvalitu a rozhodne nie sú slabí súperi. V generálke na Elite Round sa stretneme neskôr s Tureckom a tu už môžeme hovoriť o veľmi silnom rivalovi,“ povedal na margo súperov tréner Hudec.

Okrem Gerebenitsa chýba v kádri aj gólman Alex Fojtíček, ktorého neuvoľnil Manchester United. „Do Minska cestujeme s vyrovnanou brankárskou dvojicou. Všeobecne sa dá povedať, že tím, ktorý cestuje do Bieloruska, bude tvoriť kostru aj pre Elite Round.“ Hráči absolvovali na ihrisku NTC v Senci ľahký tréning, dnes sa presunuli po osi Senec – Viedeň – Minsk do dejiska turnaja, kde ich popoludní čaká taktický tréning pred prvým zápasom.

Dôležitosť turnaja násobí podľa slov trénera Hudeca šanca uspieť na samotnom marcovom turnaji Elite Round. Aj preto cestuje do Bieloruska s túžbou uspieť. „Výsledky je treba urobiť vždy. K dispozícii máme 20-členný káder, čo znamená, že v každom zápase budú dvaja hráči sledovať duel z tribúny. Po minuloročnej skúsenosti vieme, že šestnásť hráčov do poľa plus dvaja brankári, nie je dostatočný počet. Čakajú nás tri zápasy v skupine a dva o umiestnenie, chceme sa naučiť vyhrávať. Na Elite Round sme sa ocitli v skupine spolu s Cyprom, Írskom a Faerskými ostrovmi. V tejto situácii si nemôžeme stanoviť za cieľ nič iné, ako postup. Po rokoch, kedy sme sa ocitli v skupine s Nemeckom, Talianskom, či Holandskom, považujem spomínaných súperov za priaznivý žreb. Bude to vyrovnané, tri mužstvá sú na našej úrovni a podceniť nemožno ani Faerské ostrovy, veď zdolali Česko. No v tomto prípade nemáme žiadne alibi. Cieľ na Elite Round musí byť jednodznačný a tým je postup,“ dodal na záver tréner Ladislav Hudec.


Program SR 17 na turnaji Development Cup 2017:

15.1.2017 / Fínsko - Slovensko (14:20 SEČ)
16.1.2017 / Lotyšsko - Slovensko (14:20 SEČ)
18.1 2017 / Bielorusko - Slovensko (17:00 SEČ)