angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close
 

Slovakia Cup 2017

Od pondelka do piatka (24.-28. apríla) sa na štyroch ihriskách (Jaslovské Bohunice, Modranka, Červeník, Dunajská Lužná) uskutoční 27. ročník medzinárodného futbalového turnaja reprezentácií do 18 rokov Slovakia Cup 2017. Už tradične sa na renomovanom podujatí predstaví osem tímov, mimoeurópsky futbal zastupuje obhajca prvenstva - výber USA. Hrá sa tradičným systémom každý s každým v skupine, v posledný hrací deň sú na programe súboje o 7., 5., 3. a 1. miesto. 

Na turnaji sa každoročne predstaví niekoľko vychádzajúcich hviezd európskeho futbalu. Robert Lewandowski, Hugo Lloris, spoluhráč Mareka Hamšíka v Neapole Belgičan Dries Mertens, či Francúz Yohan Cabaye – tí všetci sa predstavili na jednom z najprestížnejších európskych turnajov kategórie do 18 rokov u nás doma na Slovensku. Nech je stručný zoznam hráčov európskej triedy tou najlepšou pozvánkou na štadióny a zápasy 27. ročníka turnaja Slovakia Cup 2017.


1992 
Antonio Rukavina (Srbsko - účastník MS 2010)

2001
Philipp Degen (Švajčiarsko – MS 2006, ME 2008)

2004 
Charles Mulgrew (Škótsko – 24-násobný reprezentant Škótska)
Yohan Cabaye (Francúzsko - ME 2012, MS 2014, ME 2016)
Kaboul Younes (Francúzsko - 5-násobný reprezentant Francúzska)
Hugo Lloris (Francúzsko – MS 2010, ME 2012, MS 2014, ME 2016)
Čigrinski Dmitro (Ukrajina - MS 2006)

2005
Acuto Učida (Japonsko – OH 2008, MS 2010, MS 2014)
Dries Mertens (Belgicko – MS 2014, ME 2016)

2006 
Václav Pilař (Česko – ME 2012)
Robert Lewandowski (Poľsko – ME 2012, ME 2016)

2007 
Ivan Perišič (Chorvátsko - ME 2012, MS 2014, ME 2016)
Andrij Jarmolenko (Ukrajina – ME 2012, ME 2016)

2009 
Václav Kadlec (Česko - 13-násobný reprezentant Česka)
Nicolai Jörgensen (Dánsko - 22-násobný reprezentant Dánska)
Šime Vrsaljko (Chorvátsko - ME 2012, MS 2014, ME 2016)
Mattia Destro (Taliansko - 22-násobný reprezentant Talianska)


ZLOŽENIE SKUPÍN:
A-skupina: Rusko, Česko, Írsko, Turecko
B-skupina: SLOVENSKO, USA, Maďarsko, Bielorusko


PROGRAM TURNAJA:

Pondelok 24. apríla 2017:
SLOVENSKO – Bielorusko (Jaslovské Bohunice, 11:00)
Maďarsko – USA (Jaslovské Bohunice, 15:00)
Rusko – Turecko (Modranka, 11:00)
Írsko - Česko (Modranka, 15:00)

Utorok 25. apríla 2017:
SLOVENSKO – Maďarsko (Červeník, 11:00)
USA - Bielorusko (Červeník, 15:00)
Rusko - Írsko (Dunajská Lužná, 11:00)
Česko - Turecko (Dunajská Lužná, 15:00)

Štvrtok 27. apríla 2017:
USA – SLOVENSKO (Jaslovské Bohunice, 11:00)
Bielorusko – Maďarsko (Červeník, 11:00)
Česko - Rusko (Modranka, 11:00)
Turecko - Írsko (Dunajská Lužná, 11:00)

Piatok 28. apríla 2017:
o 7. miesto (Modranka, 11:00)
o 5. miesto (Červeník, 11:00)
o 3. miesto (Jaslovské Bohunice, 11:00)
Finále (Jaslovské Bohunice, 15:00)