19-ka napriek výhre nad Českom bez šance na postup

Sobota, 26.3.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 9.8.2016 08:22

GLEISDORF (SFZ) – Tím Milana Malatinského v druhom zápase kvalifikačnej fázy Elite round vyhral 2:1 nad Českom a udržal si nádej na víťazstvo v skupine a tým aj postup na finálový turnaj do Nemecka.

Ťažký zápas zvládli Slováci aj vďaka skvelému vstupu – po ruke brániaceho českého obrancu v šestnástke zahrávali pokutový kop, zodpovednosť na seba zobral kapitán Kopičár a jedenástku suverénne premenil. Po polhodine hry sa presadil Mráz a náš náskok zvýšil na 2:0. Potom sa nešťastne zranil Lukáš Mihalík a Česi, ktorí v prvom zápase zdolali Rumunsko 3:0, sa nevzdali, nebezpečný bol predovšetkým O. Mihalík a tesne pred prestávkou nekrytý Štěpánek znížil. Druhý polčas bol náročný pre všetkých aktérov, slovenský tím opakovane podržal vynikajúci Greif v bráne, pomohlo aj šťastie a dokonalé zvládnutie taktických pokynov trénerov.

Česko 19 – Slovensko 19 1:2 (1:2)

Góly: 41. Štěpánek – 6. z 11 m Kopičár, 30. Mráz.
ŽK: Ladra – Ďurek, Horník.

SLOVENSKO "19": Greif - Hancko, Kopičár, Šalata, Horník – Václavík – Jančo, Mihálik (38. Ďurek, 85. Vajs), Michlík, Jirka – Mráz (90. Balaj).

Milan Malatinský (tréner SR 19): "Víťazstvo v derby poteší dvojnásobne, hrali sme koncentrovane vzadu a dobre smerom dopredu, škoda, že na postup už nedosiahneme. Musíme si oddýchnuť a bez ohľadu na stav v skupine zabojovať v poslednom zápase o víťazstvo."

V druhom zápase podľahlo Rumunsko Rakúsku 0:4