19-ka porazila Poľsko 3:1

Utorok, 10.9.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 13.10.2017 08:50

BYTČA (SFZ/SITA) - Tím Milana Malatinského zvíťazil v priateľskom stretnutí s rovesníkmi z Poľska

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov zvíťazili v utorňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí nad rovesníkmi z Poľska 3:1 (1:1). Na trávniku v Bytči sa zverenci trénera Milana Malatinského po necelej polhodine ujali vedenia gólom Milana Škriniara z pokutového kopu, za hostí však ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Przybylski. Krátko po zmene strán presne namieril obranca talianskeho klubu Ternana Calcio Martin Valjent a konečný rezultát stanovil v závere zápasu Július Szöke.

Po augustovom víťaznom dueli v Myjave nad Tureckom 1:0 (gól: 87. Jakúbek) dosiahla slovenská "devätnástka" opäť priaznivý výsledok. Pre tím SR "19" boli tieto stretnutia prípravou na novembrový turnaj v Bulharsku o postup do ďalšej fázy kvalifikácie ME 2014.

Slovensko "19" - Poľsko "19" 3:1 (1:1)

Góly: 27. Škriniar (11m), 50. Valjent, 86. Szöke - 38. Przybylski
ŽK (SR): Szöke
R: Očenáš - Vorel, Jánošík (všetci SR)

SLOVENSKO "19": Chovan - Bero, Mičko (76. Kastelovič), Valjent, Králik, Ivan (80. Kolorédy), Lupčo, Sábler (64. Leško), Bartošek (46. Jakúbek), Škriniar (46. Záhumenský), Chrien (64. Szöke). Tréner: Milan Malatinský

POĽSKO "19": (základná zostava): Pogorzelec - Stepinski, Nkodarczyk, Horoskiewicz, Klemenz, Przybylski, Rudol, Formella, Frankowski, Jagietto, Dawidowicz