19-ka potvrdila postup suverénnym víťazstvom

Piatok, 14.11.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 28.9.2017 18:37

DUNAÚJVÁROS (TASR/SRO) - Maďarsko "19" - Slovensko "19" 0:3

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila v sobotňajšom zápase na turnaji 4. skupiny I. fázy kvalifikácie ME 2015 nad domácim Maďarskom 3:0. Turnajom prešla bez straty bodu a suverénne z prvého miesta postúpila do druhej fázy. Zverenci trénera Milana Malatinského mali už pred záverečným súbojom v Dunaújvárosi s domácimi rovesníkmi istotu prvého miesta a postupu do druhej fázy, keď zdolali Slovinsko 2:1 a Azerbajdžan 4:1. Spolu s mladými Slovákmi si postup zaistili aj hráči Azerbajdžanu, ktorí v sobotu zdolali Slovinsko 3:2 a obsadili druhú priečku so ziskom 4 bodov.

Do II. fázy, tzv. Elite Round postúpia prví dvaja z trinástich kvalifikačných skupín a najlepší tím z tretieho miesta. Spolu so šesťnásobným majstrom Európy Španielskom v tejto kategórii, ktoré priamo nasadili do Elite Round, vytvoria postupujúci sedem štvorčlenných skupín, ktorých víťazi postúpia na finálový turnaj do Grécka budúci rok.

Maďarsko "19" - Slovensko "19"  0:3 (0:0)

Góly: 48. Polievka, 66. Bénes, 72. ŠpalekŽK: Valencsik - HromadaR: Guida (Taliansko)

SLOVENSKO "19": Junas - Vlček, Vavro, Kružliak, Kotrík - Špalek, Káčer (67. Lesniak), Hromada (53. Kupec), Bénes, Polievka - Čmelík (59. Kadlec)

MAĎARSKO "19": Horváth - Polgár, Kecskés, A. Nagy, Valencsik (67. Jancsó) - Vida, Rácz, Sallai - Grabant, Balogh (64. E. Németh), M. Tóth (64. K. Takács)

Milan Malatinský (tréner SR "19"): "Išli sme do zápasu s jasným cieľom potvrdiť výsledkom postup zo skupiny, čo sa nám podarilo, aj keď prvý polčas herne nebol podľa našich predstáv. V prestávke sme prízvukovali chlapcom aby boli trpezliví, že keď sa nám podarí streliť prvý gól bude domáce mužstvo pod ešte väčším tlakom čo sa potvrdilo. V druhom polčase sme podali výborný výkon, keď okrem troch gólov sme išli dvakrát sami na brankára a nepremenili sme ani ďalšie šance, takže jeho priebeh vyznel zaslúžene a jednoznačne v náš prospech."