Bezgólová remíza ženskej 19-ky so Srbskom

Utorok, 19.4.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 10.8.2016 08:56

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ/PETER ZEMAN) – Tím trénera Petroviča remizoval v prvom z dvojice prípravných zápasov so Srbskom 0:0.

Po dvojzápase s Českom a v Belgicku sa predstavila ženská reprezentácia do 19 rokov v prvom z dvojice prípravných zápasov proti Srbsku na ihrisku v Dunajskej Lužnej.

Slovensko WU19 - Srbsko WU19 0:0

ŽK: nikto
R: Valentová – Obertová, Matulová

SLOVENSKO WU19: Chládeková – Sluková (46. A. Tóthová), Deszátová, Havranová (66. Švecová), Kulová (90+2. Mazurová), Šurnovská (57. Líšková), Fabová (57. Galarovičová), Kovaľová, Briššová (57. Čahojová), Moťovská, Mikolajová (66. Košlabová).

SRBSKO WU19: Kostičová – Kožovičová, Kolaričová, Ivoševičová (46. Bradičová), Oršojaová, Mišeljičová, Stefanovičová (64. Golubovičová), Kovačevičová (46. Belovanová), Blagojevičová, Račičová, Trajkovičová.

Slovenky začali nebojácne a už v 3. min sa do koncovky dostala Fabová, po šikovnej zasekávačke ju o tri minúty neskôr napodobnila Šurnovská a aktivitu v úvode zápasu povrdil v 10. min strelecký pokus Havranovej. Blízko ku gólu boli naše hráčky po štvrťhodine hry, kedy technická strela Šurnovskej opačiatkovala brvno brankárky Kostičovej a zaujal aj ďalekonosný pokus Moťovskej z 30 m do stredu brány. Azda najväčšiu šancu spálila v 27. min Šurnovská. Na päťke prijala center Mikolajovej, no v sklze usmernila loptu iba nad bránu. Na druhej strane riešila zložitú situáciu brankárka Chládeková, ktorá sa mimo šestnástky zrazila v šprinte s Kostadinovičovou a obetavým zákrokom zabránila gólu v našej sieti. Napriek tomu, že naše hráčky dominovali v strede poľa, zachytávali rozohrávku súpera a vyhrávali dôležité súboje, prvá polovica zápasu gól nepriniesla.

V druhom polčase zahrozila v 47. min po nedorozumení brankárky Chládekovej s obrankyňami Arandelovičová a boli to Srbky, ktoré prevzali iniciatívu. Tréner Petrovič oživil hru v priebehu desiatich minút piatimi striedaniami a Slovenky postupne hru vyrovnali. V 69. minúte sa blysla Tóthová presnou kolmicou na nabiehajúcu Líškovú, no tá v súboji s brankárkou súpera neuspela. V 77. min sa ocitla vo vyloženej streleckej pozícii Belovanová, našťastie po uvoľnení sa medzi stopérkami nášho družstva zamierila nad bránu Chládekovej. Na opačnej strane sa nezmestil medzi tri žrde priamy kop kapitánky Moťovskej a v 86. min spálila vyloženú príležitosť Galarovičová. Slovenky remizovali v prvom prípravnom stretnutí so Srbskom 0:0, odveta je na programe vo štvrtok (21.4.) o 11:00 v Dunajskej Lužnej.

HLASY PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SRWU19)"Hráčky odohrali v posledných dňoch tri-štyri zápasy a to sa prejavilo na hre družstva. Chýbala nám presnosť, dopúšťali sme sa nevynútených chýb a našu charakterizovala slabá ponuková činnosť. V prvom polčase sme nastúpili s hráčkami, ktoré by mali tvoriť základ pre európsky šampionát, paradoxne viac gólových príležitostí sme si vytvorili po prestriedaní v druhej časti hry. Striedania priniesli oživenie, nové hráčky sa bili o výsledok viac, no gólu sme sa nedočkali. Verím, že sa tak stane v odvetnom stretnutí, chcel by som sa poďakovať súperovi za korektnú hru a prístup."