Cenná remíza ženskej 19-ky s Anglickom

Sobota, 19.9.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 15:17

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - Zverenky trénera Petroviča remizovali v druhom zápase medzinárodného miniturnaja s Anglickom 1:1

Slovenky, s tromi zmenami v základnej zostave v porovnaní s prvým duelom so Španielskom, odohrali v prvej časti hry s Angličankami vyrovnanú partiu. V 14. minúte, po štandardke súpera, vyrazila dopredu Šurnovská, no po kombinácii s Mikolajovou sa nedostala k zakončeniu. V 21. minúte stratila loptu Moťovská, ale Deanová nepotrestala chybnú rozohrávku našej kapitánky. V 22. minúte získala na pravej časti pokutového územia loptu Daniele Brownová a jej lopta zapadla za chrbát brankárky Chládekovej - 0:1. V 33. minúte sa pokúšala o ohrozenie brány súpera individuálnou akciou A. Tóthová a o tri minúty neskôr bol náš tím blízko gólu po tom, čo rozohrávku Fiskovej vystihla Líšková a Mikolajová strelou z hranice šestnástky zamestnala brankárku Levellovú. Keď z následného rohového kopu poslala loptu nad brvno tvrdou strelou Šurnovská, odchádzal náš tím do kabíny s jednogólovým mankom.

Čo sa nepodarilo do polčasu, napravili zverenky trénera Petroviča na začiatku druhej časti hry. V 50. minúte unikla po pravej strane obrankyňa Viktória Čeriová a z rovnakého miesta, z ktorého strelili gól Angličanky v prvej časti hry, prekvapila gólmanku Levellovú - 1:1. V 68. minúte z pravej strany z priameho kopu poslala oblúčikom loptu tesne nad našu bránu Walshová a o tri minúte opečiatkovala brvno Deanová. Z našich pokusov vynikla strela Mikolajovej v 86. minúte z 25 metrov do rukavíc pripravenej Deanovej, zápas medzi Anglickom a Slovenskom skončil nerozhodne 1:1.

Anglicko WU19 - Slovensko WU19 1:1 (1:0)

Góly: 22. Brownová - 50. Čeriová
ŽK: 78. Ch. Kellyová - 90+. Deszátová
R: Baierová (Rak.) - Micossiová (Rak.), Hammarbergová (Fín.)

ANGLICKO WU19: Levellová - Howellsová, Fisková (59. Crossová), Ritchie-Williamsová, Brownová - Stampová (59. Ch. Kellyová), Allenová (68. Rouseová), Walshová - Loomesová (59. Georgeová), Deanová, E. R. Kellyová

SLOVENSKO WU19: Chládeková - Čeriová, Deszátová, Moťovská, Kulová - P. Vojteková (46. Murínová) - A. Tóthová (75. Čahojová), Šurnovská (75. Švecová), Mikolajová, Fabová - Líšková

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "Dievčatá sa na zápas zodpovedne pripravili, do 25. minúty sme boli Angličankám viac ako vyrovnaným súperom. Postupne nám ubúdali sily, súper získal prevahu, no napriek tomu patrí dievčatám aj dnes veľké poďakovanie za predvedené výkony a reprezentáciu Slovenska. Súper bol rýchlejší, my sme boli technickejší a naše dievčatá vynikli v strede poľa, čo by mohla byť naša devíza aj do budúcnosti. Turnaj ukázal, že vieme hrať aj proti najsilnejším tímom. Možno bude niekto hovoriť o šťastí, ale naše hráčky si ho naklonili výkonmi na ihrisku. Družstvo napreduje míľovými krokmi. Vieme o nedostatkoch, najmä o restoch v kondícii družstva, no chceme sa stále zlepšovať a cítim, že máme potenciál pripraviť sa tak, aby sme o rok mohli byť ozdobou a prekvapením domáceho európskeho šampionátu."