angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Definitíva: Mak späť v PAOK Solún

12. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/TASR) - Reprezentant Róbert Mak sa po roku, strávenom v Zenite Petrohrad, vracia do PAOK Solún, odkiaľ k rieke Neve vlani v lete prišiel.
"Som veľmi rád, že som naspäť v PAOK. Chcem pravidelne hrať, byť pripravený aj na zápasy slovenskej reprezentácie. Preto som chcel zmeniť klub. Ozval sa PAOK, boli aj iné možnosti. Chcel som sa vrátiť do Solúne, poznám a milujem PAOK i jeho fanúšikov. Aj manželka Zuzka ma podporovala v rozhodnutí vrátiť sa do Grécka. Som šťastný, že som v PAOK, teším sa na skvelé zápasy v jeho drese," uviedol 26-ročný krídelník na svojom oficiálnom webe. V Grécku bude nosiť dres s číslom 29.
V Solúni odohral dve sezóny, počas nich absolvoval 82 stretnutí a dal 28 gólov. V Zenite si pripísal 17 zápasov najvyššej súťaže a strelil 4 góly.
"Je veľmi dôležité, aby po jarnej časti sezóny, strávenej v Zenite, kde veľa šancí nedostal, pravidelne hral, aby opäť získal hernú istotu. V Solúne ho veľmi dobre poznajú, Robo d začiatku preferoval návrat do PAOK. Sme radi, že to vyšlo," povedal Makov poradca Juraj Vengloš.