angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Deti z futbalového kempu v Rovinke na návšteve v Sieni slávy

26. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ) - Do Siene slávy zavítali mladí futbalisti z Rovinky pri Bratislave. V sprievode trénerov si pozreli expozíciu Siene slávy a odniesli si vzácne suveníry v podobe podpisových kariet slovenských futbalových reprezentantov.

Galéria

Dva tucty talentovaných futbalistov, v jednotných tričkách ako sa na správne družstvo patrí, vycestovali včera v sprievode trénerov Michala Kyselu, Martina Zaťka a Martina Trebatického do Bratislavy. O tom, že o futbale niečo vedia, svedčia otázky smerom k histórii, ktorú ani pamätať nemôžu. „Nezabudli ste na Kindera?“, prekvapil jeden z nich, keď na Stene reprezentantov nevedel narýchlo nájsť fotografiu bývalého slovenského reprezentanta.

„Sme príjemne prekvapení. Keď sme na samom začiatku nazreli do priestorov, hovoril som si, že na prehliadku bude stačiť päť minút, urobíme si selfie a pôjdeme domov. Veľmi sa nám páčil „pokec“ k artefaktom, pretože deti by bez výkladu mnohé veci nepochopili. Tým, že k videnému počuli zaujímavé príbehy, celkový dojem majú ucelený a úplný. Vidieť dres je pekné, ale vedieť, čo sa za konkrétnym dresom skrýva, dáva celému momentu iný rozmer. My sa snažíme robiť v Rovinke futbal inak a aj toto je cesta, ako chceme priblížiť deťom futbal. Aj preto sme nedávno pozvali medzi seba a pozvanie prijal Róbert Mak a dnešná návšteva v Sieni slávy deťom ukázala, že futbal nie je len o lopte, hráčoch a ihrisku, ale aj o histórii a slávnych momentoch,“ povedal na margo návštevy tréner a majiteľ Futbalovej školy v Rovinke pri Bratislave, Michal Kysela.

Dodajme, že Sieň slávy slovenského futbalu na Trnavskej ceste 100 počas prázdnin očakáva návštevy ďalších mladých futbalistov a vítaní sú všetci slovenskí fanúšikovia každý pracovný deň od 10:00 do 16:30.