Development cup 2017: Začali sme dobre, končili pohromou

Streda, 25.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 26.1.2017 08:31

BRATISLAVA/MINSK (SFZ/MATEJ KRAUS) – Slovenská sedemnástka sa vrátila z medzinárodného turnaja Development cup v Minsku.

„Sokolíci“ na úvod remizovali s Fínskom (1:1) a vyhrali nad Lotyšskom (1:0), na zlú cestu sa však dostali v treťom zápase s domácimi. Slováci viedli po polčase 2:0, no po prestávke sa obraz hry výrazne zmenil, Bielorusi otočili troma gólmi zápas. Zverenci trénera Hudeca sa už do konca turnaja nedokázali naštartovať, čo podčiarkli prehry s Moldavskom (2:4) a Ukrajinou (0:5).
V druhej polovici turnaja, od druhého polčasu s Bieloruskom, nefungovala obrana, ani útok, takže konečné 9. miesto spomedzi 12 štartujúcich je toho výsledkom.

Ako turnaj hodnotí účinkovanie tímu tréner Ladislav Hudec?
„Blíži sa Elite Round, takže v Minsku sme chceli dať šancu aj ďalším hráčom, lebo niektoré posty ešte nemáme doriešené aj vzhľadom na žlté karty, ktoré sa hráčom prenášajú z prvej časti kvalifikácie. Dva a pol zápasu,
s Fínskom, Lotyšskom a prvý polčas s Bieloruskom boli viac ako solídne. V súbojoch s Moldavskom a Ukrajinou hrala veľkú rolu psychika, naši hráči sa dostali do veľkej nepohody, čo sa odzrkadlilo v obrovských chybách hlavne v obrane. Posledné dva zápasy a druhý polčas s domácimi pokazili celkový dojem z nášho účinkovania. Videli sme aj finálový zápas Rusko – Izrael a naši chlapci videli, že musia byť technickejší, agresívnejší a vytrvalejší. Do marca, termínu Elite Roundu, by sme radi odohrali čo najviac zápasov, aby sme boli naozaj dobre pripravení.“