Dievčenský výber Slovenska "15" v prvom zápase zdolal Česko 3:1

Piatok, 21.6.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.10.2017 11:49

VINIČNÉ (SFZ) - V prvom z dvojice zápasov zdolal dievčenský výber Slovenska do 15 rokov rovesníčky z Česka 3:1.

V prvých minútach sa hral vyrovnaný futbal, no bez streleckých pokusov do priestoru bránky. Výnimkou bola 30. minúta, kedy Šurnovská poslala z hĺbky poľa krásnu kolmú prihrávku stredom na Maťavková a tá obstrelila vybiehajúcu brankárku Horákovú - 1:0. Do polčasu sa pokúsili súperky o vyrovnanie, z priameho kopu minula tesne bránu v 34. minúte Valentová, ale do kabín odchádzal náš výber s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase zatlačili české hráčky náš tím na svoju polovicu a svoje snaženie korunovali vyrovnávajúcim gólom v 54. minúte. Po pravej strane prenikla Michaela Dubcová a jej spätnú prihrávku zakončila gólovou strelou Mrázová. V tej istej minúte sa dostala na ihrisko Roháčová a už o dve minúty neskôr upriamila na seba pozornosť nádhernou strelou spoza 16-ky k žrdi bezmocnej brankárky. Viedli sme 2:1 a to nebolo všetko. V 65. minúte opäť Roháčová prienikom po ľavej strane vnikla do pokutového územia súpera a jej prihrávku zužitkovala Maťavková na tretí gól nášho tímu. Snaživé súperky aj vo zvyšnom čase ohrozovali našu bránku, ale ďalšie góly už nepadli, náš výber sa tešil z prvého víťazstva.

Výber Slovensko "15" - Výber Česko "15"  3:1  (1:0)

Góly: 30., 65. Maťavková, 56. Roháčová - 54. Mrázová
ŽK: 33. Szeibecederová, 50. Puhovičová (SR)
R: Matulová - Krčová, Smolíková

SR "15": Matušková - Šurnovská (61. Kopčová), Čeriová, Kovaľová, Herblíková, Szeibecederová (c), Botková (44. Kormaňáková), Jančová (20. Vagaská, 54. Roháčová), Maťavková, Fabová, Otiepková (44. Puhovičová).

ČR "15": Horáková (67. Slouková) - Čiperová (16. M. Dubcová), Hájková, Vacková (46. Heřmanová), Príkazská (57. Thérová), K. Dubcová, Kavalová (c), Valentová (62. Vondrová), Klímová (50. Oborná), Mrázová, Vojtková.

HLASY PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SR "15"): "Dievčatá ma príjemne prekvapili nasadením a bojovnosťou. Súper bol herne lepší, ale vo futbale rozhodujú góly a tie strelilo naše družstvo. Našim hráčkam ďakujem za víťazstvo, súperkam gratulujem k hre. Naše mužstvo bolo disciplinovanejšie, súperky pôsobili futbalovejšie. Bol to náš vôbec prvý zápas, navyše bez tréningu, teším sa z víťazstva."

Eva Haniaková (trénerka ČR "15"): "Aj naše družstvo sa stretlo prvý raz  a na hre bolo cítiť, že všetky naše hráčky patria do ročníka "99". Myslím, že sme predviedli dobrý výkon, vypracovali sme si veľa šancí, ale dopustili sme sa detských chýb a niekoľko situácií sme nedokázali vyriešiť. V našom výbere je veľa talentovaných dievčat a sú prísľubom pre ďalšie reprezentačné výbery v budúcnosti."