Dvadsaťjednotka zdolala Anglicko U23 1:0

Sobota, 24.5.2014 00:00 | Posledná aktualizácia 25.5.2017 11:18

POPRAD (SFZ) - V druhom zápas Challenge Trophy 2014 zdolali zverenci Ivana Galáda tím Anglicka U23 1:0

Slovensko "21" - Anglicko "23"  1:0  (0:0)

Gól: 82. Vrablec
ŽK: 32. Hudák, 57. Paur, 90+2. Lalkovič - 19. Bradley, 90. Taylor
R: Pechanec  - Hrabovský, Kotík (všetci Česká republika), 1.589 divákov

SLOVENSKO "21": Rusov (46. Le Giang) - Vrablec, Hudák, Niňaj, Lobotka - Lásik, Paur (90+2. Šatka) - Chrien (54. E. Ujlaky) - Schranz (80. Mészáros), Zreľák (73. Malec), Lalkovič

ANGLICKO "23": Walker - Yiadom, Roberts, Franks, Demetriou - Bradley (86. Marwood), Payne, Pearson (81. Gallagher) - Marsh-Brown (70. Maddison), Norwood (86. Taylor), Frear (90. Fitzpatrick)

Pred zápasom sa v Poprade spustil vytrvalý dážď a napriek tomu, že tesne pred výkopom ustal, mokrý terén komplikoval mužstvám snahu o kombinačnú hru. Hralo sa prevažne v strede poľa a kĺzačkami na šmykľvom teréne vynikali defenzívne zákroky obrancov. V 23. minúte sa po peknej kombinácii po osi Hudák - Paur - Zreľák dostal posledne menovaný do sľubnej pozície v šestnástke súpera, no brankár Walker mu zmenšil strelecký uhol a v dorážke zabránil gólu brániaci val Angličanov. O štyri minúty sa na druhej strane dostal do zakončenia Bradley a v 33. minúte sa pokúsil ohroziť bránu Rusova z priameho kopu Frear. Keď nedotiahla do úspešného konca brejk dvojica Zreľák - Lalkovič, odchádzali mužstvá do kabín za nerozhodného stavu 0:0

V druhom polčase najskôr v 48. minúte tvrdo vystrelil Lalkovič a z následného rohového kopu po zákroku gólmana hostí hlavičkoval nebezpečne Chrien. O päť minút neskôr centroval z ľavej strany Frear, no výborne hrajíci Niňaj odkopol pred nabiehajúcim hráčom súpera nekompromisne na roh. V 64. minúte bol náš tím blízko vedúceho gólu. Lalkovič posadil z rohového kopu loptu na vzdialenejšiu žrď na hlavu Hudáka, no ten v čistej šanci z päťky netrafil loptu ideálne a tá skončila vedľa bránky. V 72. minúte sa prebil opäť na ľavej strane ihriska hráč hostí Norwood a mali sme šťastie, že jeho prízemný center nenašiel v našej šestnástke žiadneho spoluhráča. Z rovnakého miesta vyprášil o päť minút tvrdou strelou rukavice Le Gianga aj Pearson. V závere stretnutia korunovalo naše mužstvo bojovnosť víťazným gólom. Najlepší kanonier Corgoň ligy, Tomáš Malec v 80. minúte ešte nedokázal obstreliť brankára hostí, no o dve minúty neskôr sa oprel do lopty Martin Vrablec a jeho delovku zastavila až sieť súperovej brány. Obranca bratislavského Slovana zakombinoval s Niňajom a spoza šestnástky nezadržateľne poslal loptu k pravej žrdi bezmocného Walkera - 1:0. V stretnutí plnom tvrdých osobných súbojov vybojovali zverenci trénera Galáda cenné víťazstvo nad súperom z Britskýcvh ostrovov 1:0.

HLASY PO ZÁPASE:

Ivan Galád (tréner SR "21"): "Hrali sme proti Anglicku, v prvom polčase sme sa potrebovali nadýchnuť, v druhom sme už hrali dobre. Dobre sme kombinovali, strelili sme nádherný gól, z tohto zápasu si mužstvo odnesie veľké skúsenosti. Angličania išli dôrazne do súbojov a naši sa im snažili vyrovnať. Gól sme dali po peknej akcii. Nie je dôležité, kto bol jeho autorom. Dôležité je, že mužstvo sa teraz teší, po zápase im zatlieskali ľudia na tribúnach a to je cieľ našej práce."

Richard Lásik (kapitán SR "21"): "V prvom polčase nám viazla kombinácia, v druhom sme sa uvoľnili a hrali svoju hru. Vedeli sme, že Angličania budú hrať tvrdo, niekedy to s dôrazom preháňali. Myslím, že sme sa s tým vyrovnali a hoci nám ku koncu dochádzali sily, zápas sme doviedli do úspešného konca."

Martin Vrablec (strelec gólu SR "21"): Braňo Niňaj vyviezol dobre loptu, narazil si ju so mnou a spätnú prihrávku som napálil na bránu. Nedá sa povedať, že som zavrel pri strele oči, ale ani som nemieril. Lopta mi dobre sadla, lepšie sa to trafiť ani nedalo. Zápas ovplyvnil dážď, pred zápasom lialo a terén nebol v najlepšom stave. Najmä v strede ihriska sa hralo ťažko, po krajoch to bolo ešte v pohode. Hralo sa tvrdo, bojovne, rovnako ako v zápase s Tuerckom B."