Dvadsiatka presvedčivo zdolala Maďarsko 4:0

Streda, 19.4.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 19.4.2017 18:39

ZVOLEN (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) - Na ďalšiu kvalifikáciu dvadsaťjednotiek sa formujúci slovenský tím zdolal presvedčivo maďarských rovesníkov 4:0.

ZVOLEN (SFZ/TOMÁŠ ČUNČÍK) -  Na ďalšiu kvalifikáciu dvadsaťjednotiek formujúci sa slovenský tím zdolal presvedčivo maďarských rovesníkov 4:0.

V chladnom počasí si na vynovený štadión vo Zvolene našla cestu solídna návšteva, ktorá slovenských mladíkov vytrvalo hnala za víťazstvom.

Mužstvá sa zo začiatku hľadali, úvodná štvrťhodina veľa vzruchu nepriniesla. V 17. min vystrašil našich Makrai, na druhej strane sa dvakrát neúspešne pokúšal presadiť Polievka. V 21.min zahodil dobrú šancu po priamom kope kapitán Sipľak (na fotografii Romana Ferstla, rovnako ako ďalšie), no o pár sekúnd sme viedli. Z následnej akcie sa po prízemnom centri Káčera tvrdou strelou zaskvel Polievka.

Predčili sme súpera v ofenzívnej sile, Maďarom robil vysoký pressing problém a s pribúdajúcim časom kopili chyby v rozohrávke. V 39. min mohol vyrovnať z ojedinelej akcie aktívny Makrai, no Jakubech osvedčil perfektný reflex. Na druhej strane Hancko opečiatkoval hlavou brvno maďarskej brány a v závere polčasu zvýšili na 2:0 Štefanec zblízka .

Tréner Hapal urobil cez prestávku dve zmeny, súper vystriedal takmer celú jedenástku. Naši pokračovali v ofenzívnej hre, čoho výsledkom boli ďalšie góly v maďarskej sieti. V 73. min po rýchlom brejku a prihrávke Káčera zvýšil na 3:0 Jirka a o dve minúty po nádhernom centri  Šuleka trafil hlavou presne kanonier Balaj.

Slovenská obrana, dirigovaná kapitánom Sipľakom, nepustila Maďarov do vážnejšej šance a po skvelom tímovom výkone si dvadsiatka pripísala po marcovom triumfe nad Srbskom ďalšie víťazstvo.

Kvalifikáciu o postup na ME 2019 odštartuje nová dvadsaťjednotka v septembri v Estónsku.

Slovensko 20 – Maďarsko 20 4:0 (2:0)

G: 21. Polievka, 45. Štefanec, 73. Jirka, 75. Balaj.
R: Očenáš (Slovensko) – Hrmo, D. Hrčka (Slovensko) - 623 divákov.
Slovensko 20: Jakubech (60. Greif) – Šulek (87. Šušolík), Varga, Sipľak, Hancko – Grič, Káčer (73. Mráz), Štefanec (46. Fábry) -– Čmelík (73. Pinte), Tupta (46. Balaj), Polievka (60. Jirka).

Maďarsko 20: Gyollai (46. Horváth) – Szivacski (46. Talabér), Kecskés (46. Szélpál), Jancsó (46. Zachán), Zabari (46. Barna) – Kleisz (46. Gazdag), Vida (46. Katona) – Rácz (46. Deli) – Sejben (46. Csernik), Makrai (46. Bartos), Tóth.

Hlasy po zápase

Oto Brunegraf (asistent trénera Slovenska 20): „Spokojní určite sme, výsledok pekný, hoci v hre boli aj nepresnosti, ale pozitíva určite prevažovali. Zápas nám dal priestor vyskúšať si viacerých mladších hráčov ako Tupta, Šušolík či Štefanec. Maďarský futbal je známy hravosťou, technickosťou, jeho hráči nemajú radi osobné súboje. Boli fyzicky vyspelejší, ale my sme ich predčili priamočiarosťou. V strede poľa to bolo viac-menej vyrovnané, my sme dominovali pred bránou a to rozhodo.“

Michal Sipľak (kapitán Slovenska 20): „Výsledok je pre nás úžasný, dobre sme sa naladili pred kvalifikáciou. Super pocit. Po úvodných rozpačitých minútach z nás nervozita opadla a hrali sme svoju hru. Boli sme jasne lepší, dôraznejší. Po treťom góle sa nám hralo veľmi ľahko v závere. Chcel by som poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás aj za chladného počasia povzbudzovali počas celého zápasu.“