Dvadsiatka v La Mange: Prehra v prvom zápase

Sobota, 12.11.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 26.9.2018 13:07

LA MANGA (SFZ) – V prvom zápase na turnaji prehrala reprezentácia do 20 rokov pod vedením Pavla Hapala s nórskymi rovesníkmi 1:3 (1:1).

Mužstvá vstúpili do zápasu aktívne, viac z toho vyťažili mladí Slováci: v 12. min rozohral šikovne priamy kop Bénes, v pokutovom území našiel Hancka a ten ľavačkou otvoril skóre. Netešili sme sa dlho, už po troch minútach bolo skóre vyrované, gol sme aj my inkasovali po štandardnej akcii, z priameho kopu skóroval Svendsen. Severania hrozili aj naďalej najmä zo štandardiek, naši si ďalšiu šancu do prestávky nevytvorili.

Neuplynulo ani desať minút z II. polčasu a skóre sa menilo v prospech súpera a v 66. min narástlo slovenské manko na dva góly, keď po našej strate lopty v strede nasledoval rýchly výpad Nórov, na konci ktorého bola strela Kristoffersena do ľavej žrde a odrazenú loptu zasunul za Jakubechov chrbát Rasmussen. Krátko po svojom príchode na ihrisko mohol znížiť Fábry, zoči-voči nórskemu brankárovi však na ňom stroskoval.

Okrem vysledku mrzí aj zranenie Chvátala po polhodine hry, presnejšie informácie o jeho zdravotnom vedenie výpravy poskytne.

Druhý zápas na turnaji čaká na dvadsiatku v utorok, o 14:00 nastúpi proti Írsku.

Hlas po zápase

PAVEL HAPAL (tréner SR 20): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dostávali sme sa do sľubných šancí, jednu sme využili. Lenže po inkasovanom góle na 1:2 sme poôsobili nekompaktne, nekoncentrovane. Po prestávke sme inkasovali po dvoch individuálnych chybách,a to rozhodlo, hoci sme mali ešte príležitosti na zvrátenie stavu. Hráči z ročníka 1996 a mladší sú v príprave na budúcu kvalifikáciu dvadsaťjednotiek, stále hľadáme optimálne zloženie kádra, zohrávame sa."

Slovensko 20 - Nórsko 20 1:3 (1:1)

G: 12. Hancko - 15. Svendsen, 54. Bjordal, 66. Rasmussen

Slovensko 20: Jakubech - Chvátal (34. Šulek), Vavro, Kružliak, Hancko - Káčer (77. Fábry), Lesniak (66. Rigo), Bénes - Špalek (46. Čmelík), Polievka (46. Vestenický), Haraslín (66. Jirka).

Nórsko 20: Bratveit (46. Myhra) - Ryerson (70. Hanche-Olsen), Hanche-Olsen (46. Nakkim), Haugan (46. Nasberg), Tonnesen (85. Konradsen) - Ingebrigtsen (68. Rasmussen), Antonsen Normann, Sakor (46. Hoff), Konradsen (46. Bytyqi) - Espejord (46. Kristoffersen), Svenden (46. Bjordal).

Druhý zápas: Česko 20 – Írsko 20 2:1.