EL - Trio Slovan, DAC, Trenčín s postupom do 2. predkola

Štvrtok, 19.7.2018 19:00 | Posledná aktualizácia 19.7.2018 20:50

BRATISLAVA (TASR) - ŠK Slovan Bratislava zdolal Orhei 5:0, DAC otočil dvomi gólmi Baya duel v Tbilisi a vyhral 2:1.

Slovan Bratislava - FC Milsami Orhei 5:0 (3:0)

Góly: 15. a 25. Šporar, 33. a 77. Moha, 52. Cmiljanič
ŽK: Rusnac, S. Platica, M. Platica (všetci Milsami)
R: Kajtazovič (Slov.), 3175 divákov

SLOVAN: Šulla - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - Nono (58. Savičevič) - Čavrič (48. Cmiljanič), Rabiu, Holman, Moha - Šporar (74. Dražič)

MILSAMI: Mitu - Graur, Craciun, Bogdan (53. S. Platica), Bolohan - Cojocari, Rusnac - A. Antoniuc (81. Ibrean), M. Platica, Rata - Surdu (34. Bugajev)

/prvý zápas 4:2, ŠK Slovan Bratislava postúpil do 2. predkola/

Slovan nastúpil v plnej sile, hostia po domácej prehre urobili niekoľko zmien v zostave, tie im však boli málo platné. "Belasí" mohli ísť do vedenia už v 9. minúte, no strelu Mohu zastavila pravá žrď. O päť minút neskôr Mitu zneškodnil hlavičkový pokus Mohu, ale loptu vyrazil len pred Šporara a ten zblízka otvoril skóre - 1:0. Hostí inkasovaný gól ešte viac zrazil do kolien, usadili sa na vlastnej polovici a vyčkávali, čo vymyslí súper. Slovan sa nenechal dlho ponúkať, v 25. minúte Šporar umiestnenou strelou spoza šestnástky zdvojnásobil náskok svojho tímu - 2:0. Odovzdaného súpera vôbec nešetril, v 33. minúte Moha po peknej kombinačnej akcii zvýšil technickou strelou už na 3:0. Slovan na ihrisku jasne dominoval a zápas miestami pripomínal exhibíciu, ďalšie góly do prestávky však nepridal.

Šporar mohol dosiahnuť hetrik už v úvodných sekundách druhého dejstva, keď sa z pravej strany rútil na brankára, ale postrčený obrancom súpera vystrelil len do bočnej siete. Presnejšiu mušku mal Cmiljanič, ktorý sa presadil po iba štvorminútovom pobyte na trávniku - 4:0. Slovan následne ubral nohu z plynu, aj vinou striedaní klesla úroveň stretnutia. Do hry sa aspoň v zábleskoch dostali aj hostia z Moldavska, ale pred Šullom veľa nepredviedli. Naopak, ich debakel po ďalšej diere v obrane spečatil po Šporarovi druhý dvojgólový hrdina zápasu Moha - 5:0.

Martin Ševela, (tréner Slovana Bratislava): "Z našej strany vládne spokojnosť s výsledkom i postupom. Sme pokorní a skromní, aj keď naše víťazstvo mohlo byť dnes aj vyššie. Zápas mal podobný priebeh ako ten prvý v Moldavsku, strelili sme v prvom polčase tri góly a potom navýšili skóre. Musíme dobre zregenerovať, čaká nás náročný program. Tento tím je silný, ale uvedomujeme si, že prídu ťažší súperi. Je dôležité, že sme vyhrali 5:0. Pomôže to k zvýšeniu sebavedomia hráčov i klubu. Naším cieľom je dostať sa v Európe čo najďalej, skupinová fáza by bola fantázia."

Dinamo Tbilisi - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:0)

Góly: 41. Zivzivadze - 86. a 90.+4 Bayo
ŽK: Lochošvili, Kiteišvili - Ljubičič, Bayo, M. Vida
R: Meckarovski - Nedelkoski, Petreski (všetci Mac.)

TBILISI: Buliskeria - Ruchaia, Kobouri, Lochošvili, Charabadze, Ivanisenia, Ninua - Šulaia, Kiteišvili, Ergemlidze (88. Ivanišvili) - Zivzivadze (74. Vacadze)

DAC: Macej - Huk, Šatka, Záhumenský - Koštrna, Herc, Ljubičič (72. M. Vida), K. Vida (80. Treťjakov), Davis (57. Kalmár) - Pačinda, Bayo

/prvý zápas 1:1, Dunajská Streda postúpila do 2. predkola/

Dunajskostredčania zvolili formáciu s troma stopérmi, ktorú uplatnili aj v prvom polčase domáceho stretnutia. Jediná zmena nastala na ľavej strane, kde Davis nahradil Šimčáka. Rovnako gruzínsky zástupca spravil jednu zmenu, Ergemlidze nastúpil na ľavom krídle namiesto Ivanišviliho. Domáci zachytili začiatok lepšie, no vyložené príležitosti si nevypracovali z hry ani po minisérii štandardných situácií. Hostia to v úvode skúšali najmä vysokými loptami na Baya alebo Pačindu na hrote, defenzíva Dinama bola pozorná. Nádejnejšie vyzeral center Davisa po peknom prenesení od Ljubičiča, s blížiacou sa polhodinou hry však opäť prišla pasáž Dinama. Všetko odštartovala chyba v rozohrávke, ktorej sa hostia dopustili už aj predtým, brankár Macej zachránil pri strele Zivzivadzeho a po následnom tlaku zneškodnil tiež pokus Šulaiu. Na opačnej strane po rohu vypadla Buliskeriovi lopta, ale hráči DAC sa k nej nedostali. Fortunaligista sa mohol ujať vedenia v 34. minúte, keď Bayo prešprintoval brániaceho Lochošviliho, ale nezakončil presne. Neskôr zahrozilo Tbilisi aj po rohu a hlavičkovom predĺžení, Šulaia minul z uhla. Pri tejto situácii sa ešte Dunajská Streda ubránila, no v 41. minúte už po rohu inkasovala. Zivzivadze prudkou hlavičkou zužitkoval center Ninuu a rovnako ako na Žitnom ostrove otvoril skóre. Záver polčasu bol hektický, nepriniesol však ďalšiu zmenu stavu.

Tbilisi chcelo nadviazať na gól spred prestávky, naďalej aktívny bol Šulaia na pravom krídle, pokusy Ergemlidzeho ani Kiteišviliho nesmerovali medzi tri žrde. Hostia stále potrebovali minimálne gól, ktorým by si vynútili aspoň predĺženie. Po necelej hodine hry Kalmár vystriedal Davisa. Nedarilo sa im usadiť na polovici súpera, ten im však ponúkol obrovskú možnosť na vyrovnanie chybnou rozohrávkou. Bayo sa ocitol sám pred brankárom Buliskeriom, ale nedokázal ho prekonať. Na opačnom konci takmer unikol Šulaia, Záhumenský ho v poslednej chvíli zastavil odvážnym zákrokom. K. Vida sa neúspešne snažil prekvapiť Buliskeriu, strely Kalmára neboli presné. Macej musel zakročiť pri zakončení striedajúceho Vacadzeho. Kalmár sa pekne uvoľnil, jeho pokus ešte Buliskeria zlikvidoval, no hostia sa vyrovnania dočkali v 86. minúte, keď Bayo skóroval po centri Herca. Pačinda mohol v závere riadneho hracieho času rozhodnúť, keď získal loptu po zaváhaní Kobouriho, ale práve ten mu zabránil v takmer istom skórovaní. Dunajská Streda však dosiahla postupový zásah v nadstavenom čase, opäť sa hlavičkou presadil Bayo, tentoraz po centri Kalmára.

AS Trenčín - Budučnost Podgorica 1:1 (0:0)

Góly: 70. Mance - 90. Perovič
ŽK: Lawrence, Šulek - Milič, Boričič
R: Lapočkin (Rus.), 1520 divákov

TRENČÍN: Šemrinec - Yem, Šulek, Lawrence, Julien - El Mahdioui - Sleegers, Zubairu, Čatakovič, Azango - Mance (90.+2 Umeh)

PODGORICA: Mijatovič - Roganovič, Adžič, Correa, Milič - Ivanovič (89. Perovič), Tučevič (77. Bakič), Mirkovič, Vlaisavljevič - Mijič, Boričič (73. Sekulic)

/prvý zápas: 2:0, do 2. predkola postúpil Trenčín

Očakávaný úvodný nápor čiernohorského mužstva sa nekonal. Najmä preto, lebo Trenčania výborne kontrolovali loptu, na súpera hrali vysoký pressing a nedali mu priestor. V 10. minúte sa dostal do prvej väčšej šance "domáci" Čatakovič, z druhej vlny ale úplne osamotený v dobrej pozícii vo vnútri šestnástky minul. V 13. minúte to vyskúšal ten istý hráč z väčšej vzdialenosti, ale opäť nepresne. Najväčšiu šancu prvého polčasu nevyužil v 19. minúte trenčiansky Azango. Mance ho vysunul výbornou prihrávkou a krídelník AS vedľa brankára poslal loptu len do pravej žrde. Trenčania mali viac z hry, súpera držali ďaleko na dištanc, v prvom polčase trafili priestor brány trikrát, ich súper len raz v závere vďaka Vlaisavljevičovi, ale Šemrinec jeho pokus skrotil.

Obraz hry sa nemenil ani na začiatku druhého polčasu. V 52. minúte nevyužil Trenčín príležitosť z priameho kopu v dobrej pozícii, keď namiesto strely hráči chceli centrovať, no súperova obrana ich pokazený signál zblokovala. Podgorica po hodine hry skúsila vyššie napádanie, bola však nepresná a nedokázala sa trvalejšie dostať na polovicu AS. A ten už dokázal aj gólovo udrieť, keď v 70. minúte sa dostal v šestnástke do veľkej príležitosti Mance a rutinérsky ju využil. Po aute do šestnástky mu Sleegers hlavou loptu pristrčil, Mance si zo vzduchu zasekol obrancu a jeho strela zapadla popri brankárovi do siete. Zaskočený súper mohol inkasovať o tri minúty, po rohu ale Mance hlavičkoval vedľa. Podgorica sa už pustila hrať vabank a vyrovnať mohla v 81. minúte, center z ľavej strany prešiel cez stred trenčianskej obrany, ale Šulek pred dobiehajúciimi hráčmi súpera v poslednej chvíli odvrátil. V 83. minúte ale ruský rozhodca Lapočkin nariadil za faul v šestnástke v prospech Podgorice penaltu, ktorú ale Šemrinec Ivanovičovi skvele zneškodnil. No hostia napokon vyrovnali, keď najprv v 89. minúte Correa z priameho kopu vo vysokom náskoku netrafil hlavou bránu, ale po ďalšom útoku chyboval stred domácej obrany a sólo s prehľadom využil striedajúci Perovič.

Igor Šemrinec, (brankár Trenčína (zdroj: RTVS)): "Samozrejme, že inkasovaný gól v závere mrzí. Škoda, bolo by to iné, keby sme vyhrali na nulu. Cieľ sme ale splnili, ideme ďalej a to nás teší. Priznám sa, že sme sa na tréningu venovali aj pokutovým kopom, veľmi mi to v nich nešlo. Preto som rád, že som dnes chytil penaltu."