EURÓPSKA LIGA: Víťaz Slovnaft cupu rozstrieľal Jerevan

Štvrtok, 29.6.2017 18:00 | Posledná aktualizácia 29.6.2017 17:57

JEREVAN (SFZ/šat) - Víťaz Slovnaft cupu ŠK Slovan Bratislava úspešne vstúpil do nového ročníka Európskej ligy. Na arménskej pôde v 1. predkole deklasoval domáci Pjunik Jerevan vysoko 4:1.

JEREVAN (SFZ/šat) - Víťaz Slovnaft cupu ŠK Slovan Bratislava úspešne vstúpil do nového ročníka Európskej ligy. Na arménskej pôde v 1.predkole deklasoval domáci Pjunik Jerevan vysoko 4:1.

A to aj napriek tomu, že víťaz Slovanft cupu začal zle. Už v siedmej minúte prehrával 0:1, keď prísne nariadenú penaltu Avetisyan premenil. Slovan sa však rýchlo otriasol. Do útoku zavelil parádnou strelou náš dnes už bývalý reprezentant Filip Hološko. Ten istý hráč mohol v 31. min pridať aj druhý gól, no svoju hlavičku poslal tesne vedľa pravej žrde. Slovanisti boli aktívnejším mužstvom, ale do prestávky sa im už nepodarilo skórovať.

Aj po zmene strán slovenský zástupca pokračoval v tlaku, ale Jereven bránil až s desiatimi hráčmi na vlastnej polovici. Lenže potom prišla ďalšia gólová chuťovka, o ktorú sa postaral Savičevič, ktorý v 62. min z 25 metrov vymietol pravú šibenicu.

Po tomto momente sa hralo už iba na jednu bránu. V 68. min sa znovu o slovo prihlásil Hološko, ktorý placírkou zvýšil už na 3:1. Tomu istému hráčovi rozhodca o pár minút neuznal gól pre postavenie mimo hry. Exhibičný záver v podaní víťaza Slovnaft cupu zakončil Savičevič, ktorého center si nešťastne zrazil do brány Shakhnazaryan.

Odveta je na programe vo štvrtok 6. júla o 19.00 h na Pasienkoch. Postupujúci sa v 2.predkole stretne s úspešným z dvojice Lyngby Kodaň (Dánsko) a Bangor City (Wales).

Filip Hološko (Slovan): “Dnes nám pomohol aj môj vyrovnávajúci gól, ktorý som dal po peknej strele. Takto človek trafí  z desiatich pokusov možno dva razy. Po prestávke sme zlepšili náš výkon. Začali sme súpera viac napádať pri rozhorávke. Hráči Jerevanu robili následne chyby, čo sme využili na ďalšie tri pekné góly. Som rád, že mi to dnes padalo a verím, že budem Slovanu odvádzať dobré výkony. Dnes som mohol dať aj hetrik, ale pre ofsajd môj tretí gól neplatil. Tak, či tak ma tento zápas bude stáť v kabíne okolo 400 eur. Chalani mi to už spočítali (smiech).”

FC Pjunik Jerevan – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)

G: 7. Avetisyan (11 m) – 22., 68. Hološko, 62. Savičevič, 75. Shakhnazaryan (vl.)

ŽK: 54. de Kamps (Slovan)

R: Farkas – Albert, Szert (všetci Maďarsko)

PJUNIK: Voskonian – Manucharyan, Shakhnazaryan, Kartashyan, Grigoryan – Harutyunyan (76. Vardanyan), Aslanyan – Arakelyan (72.  Poghosyan), Avetisyan, Hakobyan (83. Nazaryan) - Pogosyan

SLOVAN: Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Ligeon – Savičevič (76. Vittek), de Kamps – Schet (60. de Sa), Damnjanovič, Hološko - Mareš (84. Šefčík)