Fantastické víťazstvo slovenskej 21-ky v Holandsku

Nedeľa, 11.10.2015 00:00 | Posledná aktualizácia 22.5.2017 20:56

NIJMEGEN (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Slovenská reprezentácia do 21 rokov zdolala v treťom zápase kvalifikácie ME 2017 Holandsko 3:1

Slovenská reprezentácia do 21 rokov dnes o 14:30 nastúpila na svoj tretí kvalifikačný zápas o Euro 2017 proti rovesníkom z Holandska. Zápas sa odohral na Goffert štadióne v Nijmegene.

Holandsko "21" – Slovensko "21" 1:3 (1:1)

Góly: 17. Janssen - 44. Chrien, 64. Škriniar, 69. Bero
ŽK: Mahi, Aké, van Velzen, Vilhena – Valjent, Zreľák
R: Shmuelevitz – Krasikov, Mahagna (všetci Izrael)

HOLANDSKO 21: van der Hart – Hateboer, Luckassen, Hoedt, Aké, Hendrix, Mahi (74. Van Velzen), Vilhena, Janssen, van Overeem (67. Sinkgraven), Kishna (87. Menig)

SLOVENSKO 21: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň - Lobotka, Bero (90+. Káčer) - Mihalík (85. Ivan), Chrien, A. Rusnák - Zreľák (90+. Šafranko)

Hneď v úvode sa domáci predierali po ľavej strane ihriska, ale krížnu loptu, ktorá smerovala do šestnásky, naši stoperi odvrátili na roh. Úvodné minúty zápasu sa mužstvá oťukávali, hra sa odohrávala medzi šestnástkami. V 17. min sa Holandsko dostalo do vedenia: Janssen vystihol na polovici ihriska našu rozohrávku a sám sa stredom ihriska dostal až do zakončenia, keď si položil brankára Chovana a zasunul loptu do prázdnej brány. Slováci boli blízko k vyrovnaniu už v 22 min, to z hranice šestnástky Bero tesne minul pravú žrd'. Následne po rohu sa k lopte dostal opäť Bero, ale jeho tvrdú strelu domáci zrazili na náš druhý roh. Do tretice Bero po peknej kombináci mohol opäť vyrovnať, ale jeho strela z vnútra šestnástky šla tesne vedľa. Padlo nám to  až v 43. min, domáci brankár ešte vyrazil strelu Zreľáka, ale z následného rohu sa presadil Chrien, ktorý dorazil  loptu po hlavičke Škriniara.

V úvode druhého polčasu sa prejavili slovenskí fanúšikovia, štadiónom znelo „my chceme gól...“ Aj druhý polčas sa začal opatrne  hralo sa medzi šesnástkami, najnebezpečnejšia bola 60. min, keď spoza šestnástky vystrelil Kishna a len tesne minul Chovanovu bránu. Skóre však menili opäť naši,  po krásnej kolmici od Rusnáka mohol pridať svoj druhý gó  Chrien a z následného rohu Škriniar prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:2. O päť minút už bolo 1:3, spoza šestnástky sa krížnou prízemnou strelou k ľavej žrdii presadil Bero.

V 71. min aj 84. min mohli Holanďania znížiť, ale ich pokusy si nenašli cestu do siete, takže Hapalova družina si postrážila víťazstvo a radovali sa zo zaslúženého víťazstva.

Pavel Hapal (tréner): “Celý zápas sme hrali dobre, zaváhali sme len pri inkasovanom góle. Ale nad'álej sme hrali naši hru, boli sme trpezliví, dostatočne agresivni a znepríjemňovali sme domácim hru pressingom. Využili sme naše šance a zaslúžene sme vyhrali.”

Matúš Bero: “Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli. Vyhrali sme 3:1, ale stále je to len začiatok kvalifikácie. Teraz budeme mať Holandsko doma a musíme aj tento zápas vyhrať. Z našej strany to bol výkon na vysokej úrovni, súper mal síce šance, ale nie vážne. Sme veľmi štastní.”

Albert Rusnák: “Vyhrali sme 3:1, to je veľmi dôležitý výsledok. Dostali sme prvý gól a prehrávať v Holandsku nie je najlepší začiatok. Ukázali sme vnútornú silu, charakter a po vyrovnaní v druhom polčase sme boli jasne lepší, zaslúžene sme vyhrali.”