angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Futbalmania pre fanúšikov

18. Júl 2017

BRATISLAVA (ÚLK) - Únia ligových klubov (ÚLK), riadiaci orgána najvyššej ligovej súťaže, bude aj v nasledujúcich dvoch ročníkoch pokračovať v projekte Futbalmania, cieľom ktorého je priviesť deti a mládež k futbalu a na tribúny.
Projekt Futbalmania je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ z programu Erasmus+. V rámci tejto spolupráce majú kluby Fortuna ligy zabezpečené bezplatné kompletné materiálne vybavenie, príspevok na mzdu klubového koordinátora v sezóne 2017/18, manuály na všetky klubové aktivity, odborné vzdelávacie materiály, podporu a supervíziu členov projektového tímu a zahraničných partnerov. Zahraničnými partnermi sú popredné európske organizácie s dlhodobými skúsenosťami v oblasti futbalu a športu - Koordinationstelle Fanprojekte (Nemecko), F.C. United of Manchester (Anglicko), Vienna Institute for International Dialogue and Cooperation (Rakúsko) a FC Zbrojovka Brno (Češko).  
"Tentoraz projekt spúšťame I. kolom Fortuna ligy v súťažnom ročníku 2017/18, základom je séria aktivít, buď priamo na štadiónoch či v kluboch, napríklad Deň otvorených dverí, alebo na školách, spoločne pripravíme besedy, autogramiády a ďalšie akcie. Potrebujeme, aby všetci pochopili, že futbal nie je len 2x45 minút zápasu, futbal robíme pre fanúšikov," uviedol prezident ÚLK Ivan Kozák.
Výsledkom štadiónových aktivít má byť zvýraznenie a zlepšenie zážitku z návštevy futbalového zápasu pre deti a mládež, stabilne bude pre ne vyhradený sektor so zvýšeným komfortom, navyše kluby v pravidelných mesačných intervaloch vytvoria funzóny, známe slovenským priaznivcom z európskych šampionátov.
Pod názov komunitné aktivity zahrnuli organizátori prezentáciu klubu v priestoroch škôl, školských centier a detských domovov. Tak, aby zástupcovia klubov mohli od prezentovať futbal, jeho históriu a najväčšie úspechy reprezentácie a klubových tímov na všetkých úrovniach doma aj v zahraničí.
Na september je naplánovaný Deň otvorených dverí. "Vraciame sa k tomu, čo na Slovane fungovalo. Sme radi, že ÚLK vytvorila projekt pre celú ligu, aby ju posúvala a približovala ľuďom. Naším spoločným cieľom sú plnšie štadióny a lepšia infraštruktúra," vyjadril sa projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi Slovana Bratislava Stanislav Kramarič.