angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Futsalová reprezentácia nepočujúcich SR sa zišla v Lučenci v rámci prípravy na kvalifikáciu ME 2018

14. Júl 2017

LUČENEC (SFZ) - Slovenská futsalová reprezentácia nepočujúcich sa zišla na sústredení v Lučenci pred blížiacim sa kvalifikačným turnajom o postup na ME 2018 v Tampere.

Galéria

Sústredenie malo charakter prípravných tréningových zápasov s miestnymi mužstvami v rámci okresu Lučenec FK Tuborg a FK Bratia strechy. Kým v prvom zápase slovenská reprezentácia podľahla súperovi po remíze 3:3 na penalty 4:6, v druhom stretnutí zdolala FK Tuborg 10:6. 

"Zápasy a priebeh zrazu ukázali, že mužstvo výkonnostne napreduje, v Lučenci sme privítali troch nováčikov, všetci majú potenciál byť platnými hráčmi, Fabišík bol dokonca rozdielovým hráčom. V oboch zápasoch mužstvo predviedlo kvalitné výkony, hráči dokázali podržať loptu, určite sa posunulo ďalej v porovnaní s výkonnosťou z decembra minulého roka. Prípravné zápasy so silnými mužstvami však potrebuje ako soľ," komentoval priebeh zrazu tréner Peter Birka, ktorý je zároveň koordinátorom futbalových aktivít nepočujucich športovcov na Slovensku.

Najbližšie sa jeho zverenci predstavia na turnaji nepočujúcich 26. augusta 2017 v Banskej Bystrici a 2. septembra 2017 v Břeclavi, kde slovenská reprezentácia odohrá počas jedného dňa dva prípravné zápasy proti Česku.

Slovákov čakajú v kvalifikačnej skupine súperi z Anglicka, Dánska a Švajčiarska, turnaj je na programe 20.-21. januára 2018 vo Friborgu. Miestenku na záverečný turnaj ME 2018 do Fínska si vybojujú dva najlepšie tímy kvalifikačnej skupiny, turnaj je na programe 7.-13. decembra 2018 za účasti šestnástich európskych reprezentačných výberov.