Granatkinov memoriál: Po víťazstve 1:0 nad Azerbajdžanom do štvrťfinále

Piatok, 13.1.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 13.1.2017 16:59

PETROHRAD (SFZ/OLIVER LÁNYI) - Reprezentanti do 18 rokov si pripísali prvé víťazstvo na Granatkinovom memoriáli, skupinu zvládli bez inkasovaného gólu a postúpili do pondelkového štvrťfinále z 2. miesta.

Ak chceli zverenci Milana Malatinského postúpiť, museli vybojovať tri body, to isté platilo aj pre súpera. Priebeh I. polčasu ukázal, na čo narážal náš tréner, keď povedal, že posledný zápas skupiny bude najťažší. Po úvode, kedy sa obe strany oťukali a Slováci zahrozili pred súperovou bránou, sa ukázala sila Azerbajdžanu. Húževnatému tímu sa podarilo zavrieť nás na našej polovici, nepustiť nás do ničoho, preukazovať technickú i fyzickú silu. Jeho najväčšiu príležitosť zastavila žrď Valachovej brány.

Obraz hry po prestávke bol odlišný. Sokolíci ukázali srdce a bojovnosť, hra sa vyrovnala, v niektorých chvíľach boli lepším tímom. Zvýšila sa aktivita a po rohovom kope hlavičkoval Rymarenko, jeho pokus na bránkovej čiare rukou zastavil Hasanov. Jakub Kudlička ale penaltu nepremenil, no naši sa nevzdali a bojovali až dokonca. Vyplatilo sa – v 86. min strelil víťazný gól striedajúci Martin Vician (na fotografii) a poslal Slovensko do štvrťfinále. V závere zápasu na ihrisku panovali emócie, Azerbajdžanci dali svoju frustráciu naším reprezentantom pocítiť, ale tí zápas doviedli do víťazstva a štvrťfinále. V ňom v pondelok o 17:00 vyzve domáci výber Petrohradu.

Hlas po zápase

Milan Malatinský (tréner Slovenska 18): “V poslednom zápase v skupine sa potvrdili očakávania, že nás čaká veľmi silný súper, s rýchlymi a technickými hráčmi. V prvom polčase bol lepší, to musím priznať, vytvoril si dobré strelecké príležitosti, ale gólovo sa nepresadil. Po prestávke a prestriedaní v našom tíme sa obraz hry zmenil, boli sme odvážnejší v ofenzíve, dôraznejší v súbojoch. Priniesol nám to pokutový kop, ale brankár vyrazil strelu Kudličku. Je potešitelné, že tento moment nás nezlomil, šli sme ďalej za víťazstvom a odmenou bol rozhodujúci gól Viciana v 85. minúte. Paradoxne sme zvíťazili v zápase, v ktorom sme nemali takú prevahu, ako v predchádzajúcich dvoch. Postúpili sme do štvrťfinále, v ňom sa stretneme s domácim tímom Zenitu, ktorý vyhral svoju skupinu. Musíme sa veľmi dobre pripraviť, to nám je všetkým jasné.”

Azerbajdžan - Slovensko 0:1 (0:0)

G: 86. Vician.

Slovensko18: Valach – Ducár, Fľak, Mrva, Špiriak, Vojtovič (46. Madleňák) – Beďatš (C) (46. Filinský), Kudlička (77. Vician), Sluka (46. Rymarenko), Špyrka (77. Vaško) – Kružliak (57. Boženík).

ŽK: Ekincier, Hasanov - Beďatš.

ČK: 64. Karaev, 90+.  Gasanov.