angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Hapal Dudu hrať nevidel

13. Marec 2017

BERLÍN (SFZ/pš) – Víťazstvo Herthy Berlín nad Dortmundom v 24. kole bundesligy si vychutnal slovenský reprezentant Peter Pekarík, ale nie aj Ondrej Duda, za ktorým pricestoval aj tréner dvadsaťjednotky Pavel Hapal.
Podľa jeho bližších informácií si Duda na poslednom predzápasovom tréningu poranil sval, preto nefiguroval na súpiske Herthy na duel s Borussiou. “Stretli sme sa, tak ako bolo plánované, až po zápase, Ondrej ho videl z inej časti štadióna,” povedal Hapal.
Šlo o prvý osobný kontakt trénera dvadsaťjednotky so slovenským ofenzívnym futbalistom, ktorý by sa mohol stať súčasťou kádra pre júnový finálový turnaj ME 21 v Poľsku. ”Potrebovali sme si s ním vyjasniť, ako sa na možný štart v tíme do 21 rokov pozerá on sám. Samozrejme, hovoríme o základných pravidlách, faktorov, ovplyvňujúcich Dudovu účasť v kádri dvadsaťjednotky je viac, počnúc zdravím a končiac povedzme jeho reálnou pripravenosťou,“ vysvetlil Hapal zámer cesty do Berlína na konci týždňa.
Po debate s Dudom je zrejmé, že futbalista záujem má. A to napriek tomu, že podľa klubového lekára si poranený sval vyžiada dva, možno až tri týždne liečenia. “Želáme mu návrat na ihriská v plnej sile. Vieme teraz, ako uvažuje, on vie, že máme záujem. Naša vzájomná debata bola veľmi príjemná, Ondrej potvrdil, že je inteligentný, rozhladený, charakterný mladý muž, pre slovenský futbal je len dobre, že ho má,“ referoval Hapal pri ceste z Berlína domov.