Istria Cup 2015: Slovensko - Maďarsko 3:1

Nedeľa, 8.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 17:25

ROVINJSKO SELO (SFZ) - V poslednom zápase základnej skupiny na turnaji Istria Cup 2015 zvíťazili zverenkyne trénera Pakuszu nad Maďarskom 3:1

Slovenské futbalové reprezentantky nadviazali na doterajšie výsledky na turnaji Istria Cup 2015 a v poslednom vystúpení v rámci základnej skupiny zdolali Maďarsko 3:1. Už po 15 minútach sa presadili súperky a po strele Zagor sa ujali vedenia. Naše dievčatá zareagovali tromi gólmi v rozpätí siedmych minút. V 24. minúte skórovala z pokutového kopu Veronika Klechová, štyri minúty neskôr sa ujali naše dievčatá vedenia záasluhou Dominiky Škorvánkovej a skóre uzavrela v 31. minúte Lucia Šušková.

Slovensko - Maďarsko 3:1 (3:1)

Góly: 24. Klechová (11m), 29. Škorvánková, 31. Šušková - 15. Zagor
ŽK: 76. Škorvánková (SR)

SLOVENSKO: El Dahaibiová - Fischerová, Matysová, Haršanyová, Vojteková - Ondrušová - Šušková (90. Zdechovanová), Klechová (85. Fatulová), Škorvánková, Koleničková (70. Košíková) - Hmírová (90. Pálenčíková)

HLAS PO ZÁPASE:

Zsolt Pakusza (tréner SR): "Do zápasu sme nastúpili s inou taktikou v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Veľmi si cením, že sme po inkasovanom góle dokázali otočiť skóre stretnutia a ešte v prvom polčase sme strelili tri góly. Od začiatku sme chceli hrať aktívne, myslím si, že sme sa Maďarkám vyrovnali vo všetkých činnostiach, dokázali sme kompaktne a pozorne brániť a najmä v prvej časti hry nám vychádzal aj prechod do útoku. V druhej časti hry obom tímom evidentne dochádzali sily, tempo hry trošku upadlo. Napriek snahe súperiek o zmenu skóre sme ustrážili výsledok 3:1. Pozitívne je to, že dievčatá otočili skóre a brankárka, s výnimkou inkasovaného gólu, nemusela riešiť závažnejšie situácie. Dievčatá boli efektívne v koncovke, rád by som vyzdvihol kolektívny výkon, niektoré dievčatá napriek únave siahli na dno svojich síl, zabojovali o úspešný výsledok a tešíme sa z víťazstva."