angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Kempu v Sigorde sa zúčastnilo 40 dievčat

25. Júl 2017

SIGORD (SFZ/šat) - Počas leta Slovenský futbalový kemp zorganizoval už druhý tréningový kemp pre talentované dievčatá. Po Stupave sa tentoraz konal na východe republiky v Sigorde.

Galéria

Dievčenský futbalový kemp sa uskutočnil pod záštitou SFZ a CFT Academy. Kempu sa zúčastnilo 40 dievčat vo veku 7-13 rokov. Babám sa počas tréningov venovalo až šesť trénerov s medzinárodnou licenciou UEFA. Futbalom sa bavili všetci. Tréningy boli totiž 5 hodín denne vedené predovšetkým zábavnou formou. "Celý kemp sme sa snažili viesť nenásilnou formou. Počas celého týždňa sme dievčatá hodnotili v špeciálnych futbalových zručnostiach, ako napríklad v hlavičkovaní, žonglovaní, v streľbe zo vzduchu, na cieľ, vo vedení lopty cez špeciálnu dráhu a podobne. Dievčatá sa nenudili ani počas voľnočasových aktivít. Pozerali letné kino a dokonca spali pod holým nebom. To bol pre všetkých obrovský zážitok," povedal tréner CFT Academy, Daniel Štuller. 

Dievčatá taktiež absolvovali stretnutie s víťazkami Slovenskej ligy a Slovenského pohára Partizan Bardejov. Účastníčky tohtoročnej Ligy majstrov si so svojimi potencionálnymi nasledovníčkami zahrali aj futbal. Na záver nechýbala autogramiáda.