angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

SLOVENSKO A: Kozák si zaspomínal na slávne košické časy

12. September 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Je tomu už dvadsať rokov, odkedy hráči 1. FC Košice získali majstrovský titul v slovenskej futbalovej lige a postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov. Podarilo sa to partii, ktorú vtedy koučoval náš reprezentačný tréner Ján Kozák. Pre futbalsfz.sk si zaspomínal na úspešné časy košického futbalu, ktoré si budete môcť pripomenút aj vy s vtedajšími legendami už 14. septembra na zaujímavej akcii. 

 

Galéria

V pamäti košickej športovej verejnosti určite ešte stále rezonujú mená ako Vladimír Zvara, Ladislav Molnár, Ivan Kozák, Vladimír Janočiko alebo Jozef Kožlej. Aj týchto hráčov vtedy viedol náš reprezentačný kouč Ján Kozák, s ktorými nielenže dominoval v našej najvyššej súťaži, ale s tímom 1.FC Košice sa prebojoval aj do skupinovej fázy Ligy majstrov. Podarilo sa im to vtedy ako vôbec prvému slovenskému tímu. “Vtedy sa v Košiciach zišla naozaj kvalitná partia. Treba spomenúť aj rodinu Rezešovcov. Práve vďaka aj jej podpore sa nám podarilo získať nielen titul, ale postúpiť aj do spomínanej skupinovej fázy Ligy majstrov,” spomína náš tréner Ján Kozák, ktorého pri názve 1.FC Košice vždy napadne jedna myšlienka. “Spomienky na toto obdobie sú fantastické. Škoda, že to nepokračovalo ďalej. Klub 1.FC Košice už vtedy myslel dvadsať rokov dopredu. Bol ochotný zaplatiť hráčov, s ktorými sme boli schopní konkurovať kvalitným tímom v Európe,” podotkol kouč Ján Kozák. 

Kozák: Niektorých mojich bývalých hráčov som nevidel roky

Na skvelé časy košického futbalu si fanúšikovia budú môcť zaspomínať vo štvrtok 14. septembra.  Na štadióne Lokomotívy v Čermeli sa uskutoční akcia pod názvom futbalový Večer majstrov, na ktorý prijali pozvanie mnohé bývalé aj súčasné osobnosti slovenského futbalu. Hlavným bodom programu je zápas 1. FC Košice v zostave s bývalými hráčmi majstrovského tímu zo sezóny 1996/97 proti Internacionálom Lokomotívy Košice. Stretnutie sa začína o 16.30 h. Nemal by na ňom chýbať ani náš reprezentačný tréner, ktorý by mal v spomínanom zápase svoj bývalý tím aj koučovať. “Samozrejme, že tam prídem. S niektorým mojimi bývalými zverencami z 1.FC Košice sa dodnes stretávam, ale s mnohými som už roky nebol a aj preto sa veľmi teším na túto peknú akciu,” doplnil Kozák. 

Verí v rýchly návrat Košíc do ligy 

Sprievodný program ponúkne fanúškom autogramiádu bývalých majstrov Slovenska, ale aj fotostenu s majstrovským pohárom, pri ktorom sa záujemcovia môžu zvečniť na pamiatku.

“Ďalším bodom programu bude odovzdanie tréningových dresov trinástim mládežníckym klubom z Košíc v rámci projektu „Spájame futbal v Košiciach“. Zmyslom celej akcie totiž nie je iba nostalgická spomienka na dávne úspechy, ale snaha ukázať mládeži vzory a dať jej impulz k budúcim úspechom košického futbalu,” informuje ďalej organizátor podujatia Občianske združenie Šport do Košíc. 

V Košiciach momentálne nemajú veľmi veľa radosti z futbalu. Ako je známe VSS Košice sa pred začiatkom sezóny odhlásilo aj z druhej najvyššej súťaže a vlastne zaniko. “Už som zažil obdobie, keď boli Košice bez ligy. Podľa mňa je len otázka času, kedy sa nájdu ľudia, ktorí prinavrátia tomuto športovému mestu najvyššiu futbalovú súťaže. Košice tam jednoznačne patria,” dodal reprezentačný tréner Ján Kozák