angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Kozákovci nezabudli na najmenších a pripravili im pekný Deň detí

01. Jún 2017

ŠAMORÍN (SFZ) - Na dnešné MDD deti zo šamorínskych škôl len tak ľahko nezabudnú. Reprezentácia, ktorá sa pripravuje na kvalifikačný súboj s Litvou v X-Bionicu v Šamoríne im po tréningu pripravila sladké prekvapenie i autogramiádu.

Galéria

Vyše tristo detí sa zverencov Jána Kozáka nevedelo dočkať. Prvý medzi nich prišiel Marek Hamšík, ktorý sa ochotne malým ratolestiam venoval. Nečudo, sám má doma tri deti, ktoré dnešný deň oslavujú. “Je to pekná akcia. Deti dostali takýto darček, že môžu vidieť naživo možno mnohé svoje vzory. Je tu veľa výborných futbalitov a teraz aj detských úsmevov, čo je najdôležitejšie,” povedal Marek Hamšík. 

V Šamoríne behalo mnoho malých Hamšíkov, ktorí boli ostrihaní na stredopoliara SSC Neapolu. “Som rád, že sa im môj účes páči a viacerí tu s ním behajú. Po akcii skontrolujem či to majú dobre ostrihané,” s úsmevom pridal Marek Hamšík, ktorý ochotne spolu so spoluhráčmi podpisoval po tréningu stovky kartičiek, dresov i lôpt. Ako si spomína na Deň detí náš špílmacher? “Ja som ho oslavoval s loptou,” vysvetľoval Marek, ktorý je trojnásobným otcom a ani na svojich malých “loptošov” nezabudol. “V Taliansku nie sú bohužiaľ takéto akcie a Deň detí sa tak neoslavuje ako na Slovensku, ale určite naše deti dostanú nejakú čokoládku,” doplnil Hamšík.

Zatiaľ čo deti dostali darček od slovenských reprezentantov, oni samé mali pripravené prekvapenie pre kouča Jána Kozáka. Toho ručne pripravený pagát veľmi potešil. “Bola to veľmi príjemná akcia a som rád, že to tak dobre vyšlo. Je fajn, že deti videli svoje idoly akto naživo a ešte lepšie je, aby ich naše deti mali v slovenských hráčoch a nie iba v tých zahraničných,” spokojne priznal tréner Kozák.

Nadšené boli aj samotné deti. “Bolo to super, že sme mohli vidieť našich hráčov. Veľmi sa nám to páčilo. Máme aj autogramy a užili sme si tento deň,” nadšene hovorili Maťo a Adrián, z ktorých možno raz vyrastú noví reprezentanti, veď vlani boli oporami víťazného tímu podujatia McDonald’s Cup. 

Celú akciu zorgazinoval Slovenský futblový zväz v spolupráci s mestom Šamorín. “Sme veľmi radi, že sme spoločne mohli zorganizovať stretnutie s našimi skvelými futbalistami, ktorých doteraz väčšina detí videla iba z televíznej obrazovky,” tešil sa aj víceprimátor Šamorína Csaba Orosz.  

Oslavoval aj Ďuriš

Na Deň detí nikdy nezabudne slovenský útočník Michal Ďuriš. Ten totiž práve v tento deň oslavuje narodeniny. Dnes mal 28 rokov a mužstvo i realizačný tím na neho nezabudli. Torta, ktorú dostal chutila všetkým. Všetko najlepšie Michal.

 

Súviciase články

http://www.futbalsfz.sk/brankarska-jednotka-kozacik-proti-litve-nenastupi

http://www.futbalsfz.sk/acko-sa-zislo-prvy-raz-v-samorine