Kuban Spring 2014: Rusko "19" - Slovensko "19" 2:0

Utorok, 25.3.2014 23:00 | Posledná aktualizácia 15.10.2017 13:32

SOČI (SFZ) - Ženská reprezentácia do 19 rokov podľahla v štvrťfinálovom zápase na turnaji Kuban Spring 2014 v Soči domácemu Rusku "19" 0:2

Vo štvrťfinálovom zápase podľahli zverenkyne trénera Branislava Petroviča domácemu Rusku "WU19" 0:2. Súperky sa ujali vedenia gólom v 36. minúte zápasu. Po priamočiarej akcii po pravej strane ihriska sa dostala v pokutovom území k lopte Darija Škvarová a oblúčikom ju poslala ponad bezmocnú brankárku Póňovú do siete - 0:1.

V druhom polčase pokračovali v aktivite domáce hráčky. Po dravom prieniku stredom obrany zvýšila na 2:0 z pohľadu domácich v 51. minúte Margarita Černomirdinová. Vrátiť do zápasu mohla naše dievčatá o päť minút neskôr výhoda pokutového kopu. K lopte sa postavila kapitánka Vojteková, no tvrdú strelu do stredu brány vytlačila domáca brankárka Ananjevová na brvno.

Rusko "19" - Slovensko "19" 2:0 (1:0)

Gól: 36. Škvarová, 51. Černomirdinová
ŽK: 53. Švecová
R: Chafizovová - Dmitrijevová, Pokorská (všetky Rusko), 100 divákov

RUSKO "19": Ananjevová - Škvarová, Samojlová, Belomitcevová, Čunarevová, Tyriškinová, Černomirdinová (56. Konjuchová), Berezinová, Aniskinová (41. Solodková, 53. Podšibjakinová, 60. Alexejevová), Piskunová, Andrejevová (41. Chotirevová)

SLOVENSKO "19": Póňová - Kulová, Juríková, Moťovská, Hviščová - Miháliková, Havranová, Vojteková (65. Mihóková), Čopíková (46. Líšková), Koflanovičová (48. A. Tóthová) - Švecová (54. Nižňanská)

V ďalšom priebehu turnaja budú naše hráčky bojovať o konečné 5.-8. miesto. Meno súpera v nasledujúcom zápase bude známe po odohratí zvyšných štvrtfinálových stretnutí.