Kuban Spring: Slovensko WU19 - Estónsko WU19 2:0

Štvrtok, 12.3.2015 23:00 | Posledná aktualizácia 5.10.2017 14:13

SOČI (SFZ) - Zverenkyne trénera Petroviča zdolali vo štvrťfinále turnaja Kuban Spring 2015 družstvo Estónska 2:0

Slovenské futbalové reprezentantky do 19 rokov zdolali vo štvrťfinále rovesníčky z Estónska 2:0. V závere prvého polčasu premenila Michaela Moťovská pokutový kop a krátko po prestávke pridala druhý gól nášho tímu Mária Mikolajová. Účasťou v semifinále turnaja vylepšia zverenky trénera Petroviča doterajšie turnajové maximum, ktorým bola minuloročná siedma priečka na prestížnom turnaji ženských mládežníckych výberov na turnaji do 19 rokov. V semifinále Kuban Spring 2015 sa zverenkyne trénera Petroviča stretnú s Rumunskom.

Slovensko WU19 - Estónsko WU19  2:0 (1:0)

Góly: 38. Moťovská (11m), 42. Mikolajová
ŽK: Laanmaeová, Uleksinová (Estónsko)

SLOVENSKO WU19: Chládeková - Fabová, Moťovská, Kulová, Čahojová, Švecová, Kovaľová, Maťavková, Murínová, Havranová (32. Šurnovská), Mikolajová

ESTÓNSKO WU19: Virulaová - Laanmaeová, Vilipuuová, Oravová, Raametová (57. Tammová), Saarová, Uleksinová (64. Kadastuová), Rutkovskaja (76. Roomussaarová), Raud Grenelinová (58. Fitissova), Tammiková (76. Repkinová), Strigin (76. Kopatsová)

HLAS PO ZÁPASE:

Branislav Petrovič (tréner SR WU19): "V dnešnom stretnutí podali dievčatá výkon, ktorý sa z doterajších vystúpení na turnaji najviac priblížoval našim predstavám. Hráčkam musím zagratulovať, súper bol viac ako vyrovnaný, ale dievčatá zabojovali a kvalitným výkonom ho dokázali zdolať. Ešte raz gratulujem dievčatám a ďakujeme súperovi za slušnú hru."