angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Ligová jedenástka žien 2016

15. Marec 2017

Anketa nahradila v minulosti všetkým známu ženskú futbalovú Jedenástku roka, premiérovo hlasujúci rozhodovali o laureátkach pôsobiacich výhradne na domácich trávnikoch.

Rozhodli sme sa anketu inovovať z viacerých dôvodov. Jedným z nich je motivácia a podpora veľkého počtu hráčok, ktoré si zaslúžia rešpekt, ocenenie a publicitu za pôsobenie na domácej ligovej scéne. Nie všetky môžu dostať šancu okúsiť reprezentačný dres, ale mnohé z nich obetovali vo svojom živote futbalu veľa a toto je príležitosť, ako tie najúspešnejšie z minulého roka odmeniť a spopularizovať,“ komentovala tohtoročné zmeny Alexandra Bíróová, slovenská futbalová reprezentantka vo funkcii koordinátorky ženského futbalu SFZ.

O zložení premiérovej jedenástky rozhodli hlasy trénerov ženských reprezentačných tímov, trénerov klubov 1. ligy žien, členov komisií ženského futbalu a zástupcov SFZ. Na dvadsiatich anketových lístkoch sa objavili mená 36 futbalistiek.

Vyhlasovateľom a organizátorom ankety je Slovenský futbalový zväz, laureátky si prevzali ocenenia za účasť v ideálnej jedenástke z rúk generálneho sekretára SFZ Jozefa Klimenta a člena výkonného výboru SFZ Juraja Jánošíka.

Titul "Talent roka 2016" získala, tak ako v minulom roku stredopoliarka Mária Mikolajová (Partizán Bardejov), trofej jej odovzdal generálny sekretár SFZ Jozef Kliment, slávnostný večer moderoval Vladimír Varecha.
 

LIGOVÁ JEDENÁSTKA ŽIEN 2016:

Patrícia CHLÁDEKOVÁ (Partizán Bardejov)
Monika HAVRANOVÁ (ŠK Selce / Partizán Bardejov)
Stephanie DESZATOVÁ (FC Union Nové Zámky / FK Duslo Šaľa)
Iveta NEVEĎALOVÁ (Spartak Myjava)
Denisa MRÁZIKOVÁ (MŠK Slovan Trenčianske Teplice)
Terézia KOVAĽOVÁ (ŠK Slovan Bratislava)
Katarína KOŠLABOVÁ (FC Nitra)

Adriana BRIŠŠOVÁ (ŠK Selce / Sport Ladies Club Banská Bystrica)
Mária MIKOLAJOVÁ (Partizán Bardejov)
Martina ŠURNOVSKÁ (Partizán Bardejov / ŠK Slovan Bratislava)
Veronika SLUKOVÁ (ŠKF VIX Žilina)

Autor: Peter Zeman