LM - Trnava si z Belehradu vezie sľubnú remízu

Utorok, 7.8.2018 20:30 | Posledná aktualizácia 7.8.2018 21:19

BELEHRAD (sita, tasr) - Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali 1:1 na ihrisku srbského tímu FK Crvena zvezda Belehrad v prvom stretnutí 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019.

Do Belehradu na štadión Rajka Mitiča zavítalo úctyhodných 37 112 divákov. Úvodný gól zápasu strelili domáci, z pokutového kopu sa v 23. min presadil El Fardou Mohamed Ben Nabouhane. Už o dve minúty vyrovnal stredopoliar slovenského tímu Erik Grendel. Odveta je na programe o týždeň takisto v utorok od 20.30 h SELČ na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Domáca Crvena Zvezda hnaná búrlivou kulisou početného kotla zahrozila už v úvode, no peknú kombináciu na jeden dotyk obrana Spartaka prerušila. Trnavčania sa k lopte často nedostávali, technicky vyspelí hráči CZ ju mali na kopačkách častejšie. V 8. minúte mali domáci smolu, keď odrazená lopta len tesne minula v šestnástke osamoteného Krstičiča. Spartak potom predsa len dokázal vyrovnať hru, dostal sa aj pred brankára Borjana, ale v 23. minúte fauloval v šestnástke Godál a Ben Nabouhane pokutový kop bezpečne premenil. Hneď po rozohratí lopty však potiahol akciu po pravom krídle Jirka, jeho spätnú prihrávku poslal do bránky Grendel - 1:1. Po góle prevzali iniciatívu opäť domáci, ale do konca polčasu si nevypracovali vážnejšiu šancu.

Tá neprichádzala ani s pribúdajúcimi minútami druhého dejstva, v ktorom mali domáci futbalisti aj naďalej hernú prevahu. Chudého vystrašil iba ďalekonosný pokus Jovičiča. Trnavský brankár však onedlho musel riešiť oveľa vážnejšiu situáciu po prieniku Radonjiča, keď včas vybehol a zmaril mu zakončenie. Postupne sa hra preniesla do stredu poľa, domácim sa nedarilo prekvapiť trnavskú obranu. Spartak ustál aj záver zápasu a do odvety si vezie sľubný výsledok.

Crvena zvezda Belehrad (Srb.) - FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (1:1)
23. Ben Nabouhane (z pok, kopu) - 25. Grendel
ŽK: 50. Radonjič - 23. Godál, 45.+ A. Slobodac
Rozhodovali: Del Carro - Yuste, Alvárez Cantón (všetci Šp.), 37 112 divákov
FC Spartak Trnava: Chudý - A. Kadlec, Martin Tóth, Godál, Čonka - Jirka, A. Sloboda, Grendel (88. Miesenböck), Greššák, J. Rada (90.+ Hladík) - Marek Bakoš (75. Egho)
FK Crvena zvezda Belehrad: Borjan - Stojkovič, Savič, Degenek, Rodič - Jovičič, Ebecilio (80. Šimič), Krstičič - Ben Nabouhane, Radonič - Stoiljkovič (53. Milič, 73. Srnič)

HLAS PO ZÁPASE

RADOSLAV LÁTAL (tréner FC Spartak Trnava): "Sme s výsledkom spokojní. Čaká nás ešte veľa práce. Sme iba v polovici dvojzápasu. Videli sme, že Crvena zvezda má svoju kvalitu a odveta nebude jednoduchá. V celom stretnutí sme pracovali dobre v obrannej fáze, nemali sme výraznejšie problémy. Pri súperovom góle sme zlou prihrávkou stratili loptu v strede ihriska a pramenila z toho penalta, z ktorej sme inkasovali. Vzápätí nám vyšiel brejk a vyrovnali sme. Čakali sme na takúto chvíľu, spoliehali sme sa na protiútoky a štandardné situácie. Prvý polčas sme dohrali v pokoji. V úvode druhej časti nás súper zatlačil, dostali sme sa pod tlak, Crvena zvezda mala pár rohov v sérii, ale napokon sme z toho dobre vyšli. Neskôr mal súper náznaky šancí, ale hrali sme dobre, defenzíva fungovala a uhrali sme dobrý výsledok. Máme za sebou ôsmy zápas v krátkom slede, je to náročné. Prišli sme do Srbska v pozícii outsidera a remizovali sme, takže sme spokojní. V Trnave nám stačí výsledok 0:0 a teda znovu budeme vychádzať z výbornej defenzívy."