Streda, 9.2.2011 00:00 | Posledná aktualizácia 16.1.2017 10:10

LUXEMBURG (SFZ/SITA) - Naše reprezentačné áčko nezačalo nový futbalový rok najšťastnejšie

ŽK: 39. Weiss ml. 83. Šesták (obaja Slovensko)

R: Olivier Thual - Fredji Harchay, Laurent Stien (všetci Fr.)

LUXEMBURSKO: Joubert - Schnell, Blaise (36. Martino), Hoffmann, Mutsch -  Peters (58. Da Mota) - Payal, Bettmer - Gerson, Leweck - Joachim (90. Siebenaler)

SLOVENSKO: Mucha (77. Kello) - Pekarík (68. Kubík), Pečalka, Ďurica, Hubočan (40. Šesták) - Karhan, Kucka (64. Zabavník), Weiss ml. (64. Stoch) - Hamšík, Nemec, Jendrišek

Stretnutie v Luxemburgu sa hralo v náročných podmienkach, nad ihriskom sa celých 90 minút vznášala hustá hmla. Už v 3. min sa prekvapujúco dostal do šance domáci Leweck, v dobrej pozícii však netrafil dobre loptu. Na opačnej strane sa v 6. min snažil Hamšík vysunúť Nemca, ale dobre zasiahla obrana Luxemburska. Slováci pohrozili aj v 12. min, keď najskôr Pekaríkov center chytil Joubert a o niekoľko sekúnd na to si zle prebral loptu Nemec. V ďalšom priebehu prevzali Luxemburčania iniciatívu a proti 20. mužstvu v rebríčku FIFA mali šokujúco viac z hry. V 22. min vyslal prvú strelu medzi tri žrde Slovenska Leweck, Mucha bez problémov chytil. Najväčšia šanca hostí v prvom polčase sa zrodila v 27. min po dlhom pase Pečalku. Tiesnený Nemec dokázal ľavačkou zakončiť, ale Joubert dobre vybehol a loptu vyrazil. Na druhej strane mal veľkú príležitosť Gerson, ktorý sa po prihrávke za obranu ocitol zoči-voči Muchovi, ale do strely domáceho krídelníka sa v poslednom okamihu hodil Pečalka. Ďalšie minúty priniesli nesúrodosť na oboch stranách bez výraznejších gólových okamihov.Až v nadstavenom čase mali Slováci možnosť otvoriť skóre, kapitán Hamšík však z priameho kopu namieril vysoko nad.

Po zmene strán začali reprezentanti SR aktívnejšie a už v 48. min mohli skórovať, po skrumáži a strele Nemca však výborne zasiahol Joubert. Slováci mali aj ďalšie príležitosti, v jednej z nich sa po prihrávke Šestáka ocitol Jendrišek. Hostia sa však museli mať stále na pozore aj v defenzíve, v 53. min odkopával loptu Ďurica po prieniku Joachima. Už o dve minúty neskôr sa "weissovci“ predsa len dočkali - za obranu domácich si nabehol Jendrišek a tretím reprezentačným gólom poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Radosť účastníka MS 2010 však trvala len päť minút, keďže v 60. min sa po štandardnej situácii aj s prispením pravej žrde presadil striedajúci Da Mota, ktorý prišiel na trávnik len niekoľko desiatok sekúnd predtým - 1:1. Luxemburčanov tento okamih pochopiteľne nabudil, veď Da Mota sa stal len štvrtým hráčom v aktuálnom výbere trénera Luca Holtza, ktorý mal na svojom konte presný zásah. V 72. min sa v dobrej pozícii ocitol Bettmer, ktorého krížna strela išla len tesne vedľa ľavej žrde. Na druhej strane mohol skórovať debutant Kubík, po Šestákovom centri však neuspel. Slovenskí fanúšikovia zažili ďalší šok v 81. min, keď sa k lopte dostal autor prvého gólu Da Mota a hoci bol tiesnený Zabavníkom, dokázal prekonať striedajúceho brankára Kella - 2:1. V 84. min mohol po Kubíkovom centri vyrovnať hlavou Nemec, o tri minúty neskôr zachraňoval pred aktívnym Kubíkom domáci gólman Joubert. V záverečných okamihoch sa Slováci snažili dosiahnuť aspoň nerozhodný výsledok, ale ich snaha už bola márna.