angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

ME žien: Druhý zápas pre Súkeníkovú a spol.

20. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Od nedele sa konajú v Holandsku majstrovstvá Európy žien, Slovensko na nich zastupuje asistentka rozhodkyne Mária Súkeníková.
Spolu s Češkami Janou Adámkovou (hlavná) a Luciou Ratajovou (asistentka) vytvorili zabehnuté trio, sú spolu už na druhom veľkom turnaji (predtým na MS žien do 17 rokov Kostarike, aj štvrťfinále a semifinále ženskej Ligy majstrov).
Na tomto šampionáte už česko-slovenské trio viedlo pondelkový zápas Taliansko – Rusko a podalo výborný výkon. Dôsledkom toho je nominácia Súkeníkovej s českými kolegyňami aj na sobotňajší duel C-skupiny Francúzsko – Rakúsko v Utrechte.
Stále platí, že UEFA prísne monitoruje mediálne výstupy rozhodkýň počas turnaja, takže Majkine pocity a vyjadrenia sú stále určené len pre presne stanovenú skupinu poslucháčov...

VÝSLEDKY ME ŽIEN
A-SKUPINA
Holandsko - Nórsko 1:0
Dánsko - Belgicko 1:0

B-SKUPINA
Taliansko – Rusko 1:2
Nemecko – Švédsko 0:0

C-SKUPINA
Rakúsko – Švajčiarsko 1:0
Frncúzsko – Island 1:0

D-SKUPINA
Španielsko – Portugalsko 2:0
Anglicko – Škótsko 6:0