angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

ME žien: Súkeníková dnes v akcii

17. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/pš) – V nedeľu sa v Holandsku začali ME žien, v pondelok sa v akcii odprezentuje aj slovenská asistenka rozhodkyne Mária Súkeníková.
Po tom, ako ju vo februári UEFA nominovala na šampionát a v máji bez problémov absolvovala fyzické testy, stala sa ženská slovenská asistenstká jednotka súčasťou rozhodcovskej rodiny na majstrovstvách Európy.
Spolu s Češkami Janou Adámkovou (hlavná) a Luciou Ratajovou (asistentka) vytvorila Súkeníková rozhodcovskú trojicu, rovnako ako na posledných MS žien do 17 rokov v Kostarike, či v ženskej Lige majstrov, kde viedli spoločne zápasy vo štvrťfinále i semifinále.
Dnes sa česko-slovenské trio rozhodkýň predstaví na štadióne Sparty v Rotterdame, UEFA mu zverila duel B-skupiny Taliansko – Rusko (s výkopom o 18:00). UEFA však obmedzila počas šampionátu verejné výstupy členiek rozhodcovského zboru okrem presne stanovených formátov, médií a termínov, takže Majka si svoje pocity z očakávanej premiéry na ME musí nechať v tejto chvíli pre seba.

VÝSLEDKY ME ŽIEN
A-SKUPINA
Holandsko - Nórsko 1:0
Dánsko - Belgicko 1:0