Misia Cyprus splnená, 21-ka zvíťazila 2:0

Štvrtok, 8.10.2015 00:00 | Posledná aktualizácia 22.5.2017 21:11

MYJAVA (SFZ/PETER ZEMAN) - Slovenská 21-ka zdolala v druhom zápase kvalifikácie o postup na ME 2017 Cyprus

Slovensko získalo prvé body do kvalifikačnej tabuľky o postup na ME 2017 do 21 rokov. V Myjave zdolali zverenci trénera Hapala Cyprus gólmi Mihalíka a Zreľáka 2:0.

Slovensko "21" - Cyprus "21" 2:0 (0:0)

Góly: 62. Mihalík, 70. Zreľák
ŽK: Niňaj - Kosmas, T. Ioannou, A. Kyriakou, Ilia
R: Nevalainen - Koskiniemi, Hänninen (všetci Fínsko), 2.187 divákov

SLOVENSKO 21: Chovan - Mazáň, Škriniar, Niňaj, Valjent - Ivan (60. Bénes), Lobotka, Bero (78. Chrien, 88. Káčer) - Mihalík, Zreľák (C), A. Rusnák

CYPRUS 21: Tziakouris - Kosmas. A. Kyriakou (C), N. Ioannou,T. Ioannou - Papafotis, Aresti, Kousoulos (70. Koumis) - Panayiotou (56. F. Kyriakou), Ilia, Pechlivanis (75. Antoniou).

Od začiatku zápasu si zverenci trénera Hapala vynútili hernú prevahu a hralo sa prakticky na jednu bránu. Súper zhustenou obranou nepúšťal dlho náš tím do streleckýcch príležitostí. Až po štvrťhodine hry Zreľákovu strelu sklzom zblokoval Kosmas, o dve minúty neskôr pálil spoza šestnástky tvrdo, ale nad bránu Škriniar a Rusnákova strela medzi žrde mierila do rukavíc brankára Tziakourisa. Obraz hry sa nezmenil ani v ďalšom priebehu zápasu. Naše mužstvo márne dobíjalo obranu súpera, súper zhustenou obranou blokoval strelecké pokusy a ofenzívne náznaky Cyperčanov končili na polovici ihriska. V 38. minúte chyboval v rozohrávke Niňaj, šprintérsky súboj s Iliom však ustál a nedovolil vážnejšie ohroziť Chovana. My sme odpovedali v 40. minúte. Ivanov center sprava našiel Bera, no ani jeho hlavička neohrozila vážnejšie Cyperčanov tak mužstvá odchádzali do kabín bez gólov.

Na začiatku druhej časti hry v 47. minúte rezultovala z prieniku A. Kyriakoua zblokovaná strela Pechlivanisa a súper zahrozil aj pokusom Kousoulosa spoz ašestnástky. Naše mužstvo zakombinovalo v 52. minúte po osi Mazáň-Mihalík-Bero, no ani tentoraz nemala hlavička trenčianskeho kanoniera gólové parametre. Berov odvážny prienik a následný center o tri minúty nenašiel v šestnástke adresáta a medzi žrde sa nezmestila ani Ivanova tvrdá strela spoza šestnástky. Zvýšená aktivita priniesla ovocie v 62. minúte. Lobotka vybojoval dôležitý súboj s Kousoulosom, nasledovala strela Rusnáka, ktorú vyrazil brankár pred Mihalíka a ten umiestnenou strelou poslal naše mužstvo do vedenia - 1:0. O dve minúty mohol pridať Bero druhý gól. Jeho hlavička z päťky sa ani tentoraz nezmestila medzi žrde. Čo nevyšlo Berovi, to dokázal Zreľák. V 70. minúte z rovnakej pozície umiestnenou hlavičkou k žrdi nedal Tziakourisovi šancu. V závere Slováci kontrolovali priebeh hry a po zlepšenom výkone v druhom polčase zdolali Cyprus 2:0.

HLASY PO ZÁPASE:

Pavel Hapal (tréner SR 21): "Dlho sme čakali na prvý gól, no boli sme trpezliví a zaslúžene sme zvíťazili. V úvode nám chýbala presnosť, ak sme si vypracovali šancu, súper nám v nej stihol na poslednú chvíľu zabrániť alebo nám jednoducho chýbalo šťastie. Sústredeným výkonom sme si išli za cieľom a boli sme odmenení dvomi gólmi. Celkovo sme boli lepším mužstvom, ale veľmi sme sa nadreli na prvý gól."

Adam Zreľák (strelec gólu a kapitán SR 21): "Bolo to o trpezlivosti, v prvom polčase sa k nám nechceli odrážať lopty, nakoniec sme si priklonili šťastie na našu stranu. Po druhom góle sme hrali uvoľnene a kontrolovali sme dianie na ihrisku. Teraz sa potrebujeme skoncentrovať na nasledujúci zápas v Hoalndsku."

Jaroslav Mihalík (strelec 1. gólu): "Verili sme, že v druhom polčase to padne. Pri góle Lobotka sklepol na Rusnáka, ten vystrelil, ja som len zatváral priestor a ako sa ukázalo, bol som na správnom mieste. Proti Holandsku musíme byť efektívnejší v premieňaní gólových šancí."

Matúš Bero (SR 21): "Dočkali sme sa prvého víťazstva, súpera sme mohli doslova zožrať, mohli sme pridať oveľa viac gólov. Nakoniec sme radi za tri body, cítim obrovskú úľavu."

László Bénes (SR21): "Škoda len nevyužitých šancí. Vyhrali sme a to je v tejto chvíli to najdôležitejšie. Proti Holandsku musíme hrať jednoducho a rýchlejšie."