angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Na Malte za úspechom

26. Marec 2017

VALLETTA (SFZ/PETER ŠURIN) - ”V dnešnom futbale nie je jednoduché vyhrávať, ale urobíme všetko pre to, aby sme boli úspešní," povedal tréner Ján Kozák na sobotňajšej tlačovke pred zápasom na Malte.

"Sme spolu štyri roky a viem, čoho sú hráči schopní. Chcel som vidieť, v akom stave sú. Máme dostatok hráčov, ktorí sú kreatívni, a ktorí o sebe vedia. Mám predstavu o zostave, o zložení mužstva," povedal.
Definitívne bez Ďuricu, predtým z nominácie vypadol Duda a potom z nej aj Lobotka, viac zásahov do zostavy už si reprezentačný tréner pripustiť nechcel. "Po úspešných výsledkoch proti Škótsku a Litve nie je dôvod robiť veľké zásahy do mužstva. Na ihrisku nám to fungovalo, preto sa budem snažiť urobiť iba minimálne zmeny. Pozreli sme si dva posledné zápasy Malty so Slovinskom a Litvou. A máme skúsenosti zo vzájomného duelu v Žiline. Kvalitatívny posun v hre súpera je jasný, organizovanú hru a vie využiť každú príležitosť na ohrozenie brány súpera. Očakávam náročný zápas."
Optimistický bol jeden z lídrov hráčskeho tímu Marek Hamšík. Futbalista roka 2016 sa vyjadril, že "máme kvalitných hráčov, ktorí môžu rozhodnúť zápasom dobrým prienikom či strelou, ale ja najmä verím, že sa presadíme tímovou prácou. Len tak môžeme vyhrať. Fanúšikovia nám musia veriť, my si veríme. Prišli sme si po víťazstvo, nič iné si nepripúšťame.“
Tlačová konferencia trénera súpera Pietra Ghedina sa niesla v optimistickom duchu. "Budeme čeliť silnému mužstvu, ale tak je to vždy. Ak nebudeme kompaktní, bude veľmi náročné dosiahnuť dobrý výsledok. Svojmu tímu však verím, aj dnes sme mali dobrý tréning. Každý hráč je pripravený vydať zo seba to najlepšie. Musíme byť ako rodina, jednotní. Ak nebudeme, nemáme šancu na dobrý rezultát.