angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Najlepšiu strelkyňu ligy inšpiruje Hamšík

12. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Prvoligovým futbalistkám Partizán Bardejov sa minulá sezóna vydarila nad očakávania. Po obhajobe Slovenského pohára premiérovo vyhrali aj ligový titul. Medzi ťahúnky ambiciózneho tímu, ktorý si zahrá aj v Lige majstrov patrila mladá talentovaná stále iba 18 ročná Majka Mikolajová, ktorá nastrieľala v uplynulom ročníku 20 gólov.

Galéria

Je to pre vás prvý titul. Ako chutí? 

“Skvelé. Už ubehlo pár dní, ale spomienky na tento veľký úspech sa vždy pri téme futbal vynárajú.” 

Už máte po dovolenke?

“V podstate áno. Sezónu začíname sedemnásteho júla prípravou na Ligu majstrov.” 

V najprestížnejšej súťaži ste už spoznali súperky. V skupine vás čaká  Gintra Universitetas z Litvy, Konak Belediyespor z Turecka a domáce FC Martve. Čo hovoríte na silu súperov?

“Skupina je celkom prijateľná, mohli sme dostať aj horšie. Jedinou nevýhodou je, že napokon sa bude hrať skupina najďalej od nás teda v Gruzínsku, kde sme veľmi nechceli ísť.”

Čo je najväčšou zbraňou vášho tímu?

“Sila kolektívu. Naša hra sa nezakladá na individualitách, ale na na tímovom duchu. Jedna za druhú bojujeme a preto sme úspešné.”

Muži futbalisti si dajú po zápase nejaké to pivo. Čo preferujú dievčatá?

“My chodíme na džús (smiech).” 

Vy ste nastrieľali v lige počas minulej sezóny parádnych 20 gólov. Čo je vašou silnou stránkou?

“Asi výber miesta a ľavačka. Tie góly by som však nedala, keby som nemala dobré spoluhráčky, ktoré mi ich skvele pripravili. “

Kto je vašim futbalovým vzorom?

“Alexis Sánchez z Arsenalu. Veľmi sa mi páči jeho bojovný duch.” 

A kto je vašim favoritom z našej reprezentácie?

“Top je Marek Hamšík.” 

Aké máte ambície do novej sezóny?

“Chceme obhájiť titul aj pohár. No bude to veľmi náročné.”