Naši najmladší reprezentanti vybojovali vo Fínsku remízu 3:3

Pondelok, 19.3.2012 23:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 18:02

EERIKKILÄSSÄ (SFZ) - V prvom z dvojice priateľských zápasov dokázal tím Petra Szénaya zvrátiť nepriaznivý vývoj z prvého polčasu

Fínsko "15" - Slovensko "15" 3:3 (2:0)

Góly: 1. Vuorenmaa, 19. Pihlström, 67. Riikonen - 56. Štefanec, 70.Kopičár, 78. Špalek

FÍNSKO "15": Mikkelsson - Peiponen (41. Suonpää), Pasanen, Kalermo, Malolo (61. Lindfors), Pihlström (80. Känsälä), Jensen (80. Nurmi), Kauppinen (52. Riikonen), Niskanen (41. Jakonen), Pitkänen, Vuorenmaa

SLOVENSKO "15": Dovičovič – Pinte, Včelka, Antálek (39. Krč), Fertaľ (41. Mareš) – Špalek, Kopičár, Benes (68. Jančo), Pavlovčík (41. Mráz) – Štefanec, Hric (60. Andrejko)

Peter Szénay (tréner SR "15"): "Hráči získali ďalšie cenné medzinárodné skúsenosti. Žiaľ prechod z našej žiackej ligy na medzinárodnú úroveň nám trval celý prvý polčas. Kým sme sa spamätali, prehrávali sme už 0:2. Situácia pred prvým gólom sa už nesmie opakovať. Nezvládli sme úvod. Počas celého zápasu sme mali obrovský problém riešiť dovoleným spôsobom vysoké lopty, pokiaľ Fíni boli dôrazní, my sme sa súbojov ani nezúčastnili. Druhým veľkým problémom bolo, že všetky "sporné" lopty chceli hráči rozhodnúť miesto rozhodcu a snáď si mysleli, že niečo aj uhovoria.

V kabíne sme hráčov upokojili, usmernili a výrazne hernému prejavu v 2. polčase pomohli aj striedania. Mali sme snahu aspoň upraviť stav stretnutia. Ceníme si, že za nepriaznivého stavu 1:3 sme dokázali vyrovnať. Druhý polčas zniesol prísnejšie medzinárodné meradlo. Posledných 10 minút bolo hektických, keď obe družstvá prejavili enormný záujem rozhodnúť o víťazstve.

Aj keď sme nezvíťazili, družstvo ukázalo morálnu silu a nepodľahlo nepriaznivému vývoju. V odvetnom zápase dáme príležitosť od začiatku všetkým hráčom, ktorí nenastúpili na dnešné stretnutie v základnej zostave."