angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

29.05.2016
Augsburg

17:45

Nemecko

Nemecko

1:3 (1:2)

Slovensko

Slovensko

Priateľský zápas


Nemecko – Slovensko 1:3 (1:2)

Góly: 13. z 11 m Gomez – 40. Hamšík, 43. Ďuriš, 52. Kucka
R: Gumienny – Cremers, Nijssen (všetci Belgicko) – 22 110 divákov.

NEMECKO: Leno (46. ter-Stegen) – Kimmich (75. Schürrle), Boateng (64. Howedes), Rüdiger – Rudy, Götze, Khedira (46. Brandt), Draxler, Hector – Sané, Gomez (46. Weigl).

SLOVENSKO: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Hrošovský (78. Škriniar), Kucka (81. Pečovský) – Ďuriš (68. Šesták), Hamšík (85. Greguš), Weiss – Duda (61. Stoch).

HLASY PO ZÁPASE:

Joachim Löw (tréner Nemecka): ”Popravde, pre mňa tento zápas veľa poznatkov nepriniesol, čerpám z toho, čo mi ukázala bundesliga, ale páčilo sa mi, ako k zápasu pristúpili mladí hráči, pre ktorých to bol štart do medzinárodnej kariéry. Slováci ukázali, že futbal hrať vedia, my sme mali v rukách celý prvý polčas, až na jeho záver, vtedy nás zaskočili ich dva góly. Mladíkom nebudem vyčítať nič, skúseností treba nabrať, odohrať, to sa nedá inak získať. Druhý polčas ovplyvnilo veľa vody na ploche, nemdalo sa nám hrať tak ofenzíven, ako sme plánovali, s takýmito okolnosťami sa nedalo nič robiť.”

 

Ján Kozák (tréner Slovenska): ”Spočiatku bolo v nás cítiť rešpekt pred súperom, preto úvodná fáza zápasu vyznela jednozančne v prospech Nemecka, ktoré dokázalo využiť naše problémy v priestore. Dostali sme gól, čo bolo logickým výustením tejto časti zápasu. Lenže potom sme zlepšili kombináciu, aj pohyb a odohrali sme vynikajúci záver I. polčasu, strelili sme dva perfektné góly a tak môžem povedať, že sme ukázali dosť futbalovej kvality. Škoda, že voda, ktorá sa liala cez prestávku, ovplyvnila dianie v II. polčase. Keď sa vyskytli úvahy, či sa má hrať, moje stanovisko bolo, že prvoradé je zdravie hráčov, rozhodnutie bolo na rozhodcovi a organizátoroch. Po prestávke to bol viac boj ako futbal, ale obstáli sme aj v tom. Víťazstvo ma samozrejme teší, vážim si ho ja, aj hráči, ale nepreceňujme to. Takýto zápas je zdrojom mnohých poznatkov, takže to bol poučný zápas. O Dudovi na hrote som uvažoval už dávnejšie, keď si poranil členok na sústredení, musel som počkať na správu lekárov, ale tí ho dali do poriadku a tak mohol hrať. Ukázali sme, že máme zdravé sebavedomie a platí, že bez sebavedomia hráč nemôže ísť na ihrisko.”

Galéria