angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Hapal zverejenil 23 mien hráčov, ktorí pôjdu do Poľska

06. Jún 2017

ŠAMORÍN (SFZ/JOZEF ŠATARA) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odštartovala v pondelok v Šamoríne so širším 24-členným kádrom prípravu na ME v Poľsku (16. - 30. jún). Dnes tréner tímu Pavel Hapal oznámil konečnú nomináciu hráčov, ktorí budú reprezentovať našu krajinu na šampionáte.

Galéria

Kouč Hapal mal v Šamoríne od začiatku prípravy k dispozícii  24-členný káder. Konečnú nomináciu s 23 menami musel náš tréner  nahlásiť Európskej futbalovej únii (UEFA) dnes do polnoci. V nominácii sa nachádza aj pätica “áčkarov” -  Milan Škriniar, Stanislav Lobotka, László Bénes, Albert Rusnák a Matúš Bero, ktorá v Šamoríne od začiatku kempu nie je, pretože sa pripravuje s tímom Jána Kozáka na kvalifikačný duel s Litvou. Napokon sa do užšej nominácie nezmestili Miroslav Káčer, Martin Králik, Michal Faško, Tomáš Brigant, Róbert Polievka a Lukáš Čmelík. "Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie. Ešte desať minút pred večerou, na ktorej som chlapcom oznámil nomináciu do Poľska, som mal v hlave jeden otáznik. Sú to najťažšie chvíle pre trénera. Musel som však urobiť rozhodnutie a zodpovednosť beriem na seba," vysvetľoval Pavel Hapal. 

Dudu nepustili

Pôvodne sa počítalo v Poľsku aj Ondrejom Dudom, ale toho v uplynulej sezóne sužovali zranenia a nemecký klub ho nechcel uvolniť. “Bol som s ním v kontakte, veľmi chcel reprezentovať. Chápem to však aj z pohľadu klubu. Nepôsobil s nami v kvalifikácii, ale je to kvalitný futbalista. Nebyť zranení, možno by sme na klub pritlačili viac," povzdychol si Hapal. Šampionát futbalistov do 21 rokov nie je v asociačnom termíne a tak zamestnávatelia nemajú povinnosť uvoľniť svojich hráčov. 

Prípravný zápas s Hrádkom

V Šamoríne majú Slováci na programe v najbližších dňoch dvojfázové tréningy.  V piatok o 19.00 h odohrajú prípravný zápas proti už istému víťazovi III. ligy skupiny Stred ŠKM Liptovský Hrádok. "Nedohodli sme sa so žiadnou federáciou, dvadsaťjednotky, ktoré sa neprebojovali na ME zanikli a pre nové sa už začalo kvalifikačné obdobie. Oslovili sme prvoligové tímy, ktoré pre povinnosti v pohárovej Európe začnú s prípravou skôr, nikto však nechcel hrať. Nakoniec sa nám podarilo dohodnúť Liptovský Hrádok. Kvalita možno bude rozličná, alternatívou bolo hrať medzi sebou, ale to sme nechceli," dodal Hapal. 

Chlapci dostanú “opušťák”

V sobotu po dopoludňajšom tréningu tréner Hapal rozpustí mužstvo. To sa zíde opäť v nedeľu v Šamoríne už aj so spomínanou päticou z Á-tímu. Trinásteho júna odletí naša výprava do Poľska. Prvý zápas slovenských sokolíkov čaká 16. júna s Poľskom, 19. júna nastúpia proti Anglicku a 22. si zmerajú sily so Švédskom.

 

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na ME v Poľsku tejto vekovej kategórie (16. - 30. jún 2017)

Brankári: 

Adrián Chovan (AS Trenčín)

Adam Jakubech (FC Spartak Trnava)

Marek Rodák (FC Fulham)

Obrancovia

MIlan Škriniar (Sampdoria Janov) 

Lukáš Skovajsa (AS Trenčín)

Tomáš Huk (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

Ľubomír Šatka (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

Denis Vavro (MŠK Žilina)

Róbert Mazáň (MŠK Žilina)

Branislav Niňaj (Sporting Lokeren)

Martin Valjent (Ternana Calcio)

Stredopoliari

Nicolas Špalek (MŠK Žilina)

Jakub Hromada (Viktoria Plzeň)

Martin Chrien (Viktoria Plzeň)

Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov)

Lukáš Haraslín (Lechia Gdansk)

Albert Rusnák (Real Salt Lake)

Lászlo Bénes (Borusia Mönchengladbach)

Stanislav Lobotka (FC Nordsjælland)

Matúš Bero ((Trabzonspor)

Útočníci

Pavol Šafranko (FC DAC 1904 Dunajská Streda)

Adam Zreľák (FK Jablonec)

Tomáš Vestenický (Cracovia Krakov)