angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Haraslín nemá dobré správy: Zajtra idem na operáciu

25. Júl 2017

BRATISLAVA (SFZ/šat) - Z tábora našej reprezentácie nemáme dobré správy: pred blížiacim sa septembrovým dvojzápasom kvalifikácie o postup na ME do 21 rokov v Taliansku 2019  s takmer istou  pravdepodobnosťou vypadne jedna z opôr Lukáš Haraslín. 

Galéria

Talentovaný 21 ročný krídelník v službách Lechie Gdaňsk utrpel v sobotňajšom stretnutí druhého kola poľskej najvyššej súťaže s Cracoviou Krakov (0:1) zranenie kolena.

Haraslín v 61. min spadol na trávnik a bolo vidieť, že niečo nie je v poriadku. Po zásahu lekárskeho personálu ho odniesli z ihriska. Lukáš už vtedy tušil, že je zle . “Hádzal som si loptu medzi dvoch hráčov. Zablokovali ma a ako som padal, špičkou nohy som zavadil a vtedy sa mi podvrtlo koleno. Prvý moment som nevedel, kde som... Stále ma to bolí rovnako, zateká mi to krvou,” spomína na nepríjemné chvíle. 

Tréner Hapal s ním takmer na isto počítal na zápasy v Estónsku (1. 9.) a doma so Severným Írskom (5. 9.). Už prvé zlé diagnózy sa však napokon potvrdili. “Mám roztrhnutý krížny väz. Dnes idem ešte na ďalšie vyšetrenie, zajtra ma budú operovať. Prvé prognózy hovoria, že budem polroka bez futbalu. Uvidíme ako dopadne operácia a následne bude pokračovať rehabilitácia,” doplnil Lukáš, ktorý sa rovnako ako klub len ťažko zmieruje s tým, že bude tak dlho mimo. Nečudo, v poslednom období mal skvelú formu, už v nadstavbovej fáze uplynulého ročníka  bol ťahúňom ofenzívnych akcií Lechie. Aj v spomínanom súboji s Cracoviou predviedol výborný výkon, televízna stanica Canal+ Sport ho dokonca vyhlásila za hráča zápasu. “Hnevá ma to, získal som miesto v základnej zostave, ale toto všetko časom prejde. Dúfam, že sa dám čím skôr dokopy a na jarnú časť už budem fit,”  skonštatoval slovenský futbalista. 

Jeho výkony si v poslednom období všimli aj v iných kluboch. Počas prestupového obdobia za neho núkal francúzsky nováčik Dijon FCO 1,25 milióna eur, Gdaňsk ho však nepustil.