angle-down angle-left angle-right angle-up calendar card city-banch conference exchange facebook football goal instagram lang-gb lang-sk long-arrow-down long-arrow-left long-arrow-right long-arrow-top maintenance menu neck pin rss scroll-arrow scroll-outline search teams thumb-up twitter video whistle youtube close

Oficiálne: Slovinci si dali vlastný gól

03. September 2017

BRATISLAVA (SFZ/pš) – Pre históriu je dôležité, aby bola odpoveď na otázku, či víťazný gól proti Slovinsku strelil Adama Nemec, alebo ho rozhodca Antonio Mateu Lahoz zapísal ako vlastný.
Pre víťazstvo Slovenska nad Slovinskom nebolo dôležité, kto gól dal, ale že padol. Za 1:0 sú tri potrebné body do tabuľky v kvalifikačnej F-skupine v kvalifikácii MS 2018, história a štatistici však musia mať jasno aj v tom, kto je autorom gólu.
Makov center najprv dorážal Marek Hamšík, trafil brvno, lopta šla na zem a tam sa o ňu pretláčali Adam Nemec a Miha Mevlja. Náš útočník bol jasne posledným slovenským futbalistom, ktorý ju dokopával za čiaru, na zemi ležiaci slovinský stopér však bol posledným, kto ju zasiahol (fotografia je tesne pred touto situáciou, po hamšíkovom brvne).
V oficiálnom zápise rozhodcu je ako autor gólu uvedený vlastný slovinského hráča č. 17,“ potvrdil Peter Pálenčík, riaditeľ medzinárodného oddelenia SFZ a hlavný organizátor piatkového zápasu. Nemcovi sa tak škrtá jeho desiaty gól v národnom tíme, hoci jeho vplyv na tom, že lopta prešla za čiaru a bolo z toho naše víťazstvo, je enormný.