Osemnástka: Víťazný revanš proti Slovinsku

Štvrtok, 14.4.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 9.8.2016 18:58

SENEC (SFZ/BRANISLAV BRENKUS) – V odvetnom zápase v rámci prípravy na turnaj Slovakia Cup vrátila slovenská osemnástka rovesníkom zo Slovinska prehru z utorkového zápasu.

Slovensko 18 - Slovinsko 18 2:1 (1:1)

Góly: 34. Tupta, 73. Herc - 16. Petrič

R: Glova - Ferenc, Čajka, 50 divákov

Slovensko 18 : Šípoš – Krela (63. Dubec), Šušolík, Oravec, Nemček – Lénart (46. Macho), Herc (89. Šimko) – Jedinák, Vallo (46. Kolesár), Štefanec (63. Mašulovič) – Tupta (85. Jagnešák)

Slovinsko 18 : Vekič (46. Vodišek) - Rom, Brekalo, Karič Šoštarič, Čoralič - Štor (46. Sredojevič)- Petrič (80. Kene), Bužinel - Pušnik, Novak (65. Sever), Petrovič

Zápas sa nehral vo Veľkom Bieli, kde nočný dážď výrazne poznačil ihrisko, ale na umelom trávniku v Senci. A odveta sa mladýmm Slovákom vydarila, po dvoch dňoch po prehre 0:2 v prvom zápase si zverenci trénera Milana Malatinského tentoraz vybojovali zaslúžené víťazstvo.

Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. mi, ale kapitán Christian Herc zahodil pokutový kop, nariadený za faul na Tuptu. Slovinci prvýkrát pohrozili v 11. min, keď sa v šanci ocitol Petrič, ale prekopol , no v 16. min sa už presadil: krížnou strelou prekonalŠipoša. Od toho okamihu však prebrali iniciatívu slovenskí mladíci, postupne sa dostávali do šancí: v 22. min Štefanec pekne zatočil priamy kop k žrdi, ale slovinský brankár výborne zasiahol. Vekič sa vyznamenal aj o dve minúty neskôr pri streleHerca. Peknú akciu predviedli Slováci v 30. min, keď Tuptov únik po ľavej strane zakončil Vallo iba do žrde slovinskej brány. Tlak zverencov Milana Malatinského vyvrcholil v 34. min pekným gólom Tuptu, ktorý parádne trafil z priameho kopu. O dve minúty bol v šanci znovu legionár z talianskeho Hellasu Verona, ale tentoraz gólu reflexívne nohami zabránil Vekič. Aj v druhom polčase boli Slováci aktívnejší, hoci si už toľko šancí ako v I. polčase nevypracovali. Za zmienku stojí Hercova príležitosť zo 68. min, no hostí opäť zachraňoval výborný brankár, tentoraz Vodišek. Kapitán Slovenska sa však predsa len gólu dočkal: v 73. min sa kľučkami v šestnástke zbavil dvoch obrancov a prźemnou strelou k žrdi rozhodol o zaslúženej výhre slovenskej osemnástky.

Hlas po zápase

Milan Malatinský, tréner: ”Tento zápas bol diametrálne odlišný od toho utorkového. Boli sme lepší ako v defenzívnej, tak aj v ofenzívnej činnosti a dosiahli sme zaslúžené víťazstvo.“