Pred vypredaným hľadiskom sme nestačili na Arméncov

Štvrtok, 25.5.2017 00:00 | Posledná aktualizácia 25.5.2017 17:51

PUSTÉ ÚĽANY (SFZ/JOZEF ŠATARA) – Naši chlapci nezopakovali výkon z prvého priateľského súboja, v ktorom porazili súpera 5:1. V odvete po dramatickom závere prehrali 2:3.

PUSTÉ ÚĽANY (SFZ/JOZEF ŠATARA) – Naši chlapci nezopakovali výkon z prvého priateľského súboja, v ktorom zdolali svojho súpera z Arménska vysoko 5:1. V odvete po dramatickom závere prehrali 2:3.

Slovensko „16“ - Arménsko „16“ 2:3 (0:2)

Góly: 66. Bobček, 72. Strelec (11 m)- 16. Šagojan, 23. Mkrtchjan, 86. Šaghojan

R: Parašín - Parilák, Lauer, 500 divákov

SLOVENSKO 16: Miček - Mesík (40. Bobček), Valentín, Valo Tóth - Benovič (63. Burian), Topoľský (29. Lavrinčík), Strelec - Ďatko (53. Barbora) Giesser (40. Kozák), Doktorík

Zverenci Ladislava Hudeca ťahali za kratší koniec aj napriek tomu, že počas celého zápasu mali územnú prevahu a vytvorili si aj viac šancí. Už na začiatku stretnutia mohli otvoriť skóre Ďatko a Strelec, ale ich pokusy neskončili v sieti. Najbližšie ku gólu bol Valentín, ktorý mieril hlavou pod brvno. Arménsky brankár však jeho pokus bravúrne zneškodnil. Hostia sa zväčša bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. A hneď prvý z nich pretavili na gól, keď sa šikovný Šaghojan pekne vyhol našej stopérskej dvojici a prekonal Mičeka. Slovákmi tento moment poriadne zatriasol. O sedem minút totiž opäť v defenzíve prepadli, čo využil rýchlonohý Mkrtchjan a bolo 0:2. Do prestávky mohol vyrovnať Ďatko, ale jeho pokus skončil na žrdi.

Po zmene strán tréner Slovákov Ladislav Hudec prestriedal a naši chlapci pridali na obrátkach.

Pred vypredaným hľadiskom a výbornou atmosférou v Pustých Úľanoch predviedli niekoľko pekných akcií, ale v koncovke sa dlho trápili. V 66. minúte sa však konečne Slováci dočkali, keď zadáci hostí dali priestor Bobčekovi a ten umne prekonal arménskeho brankára. V 72. minúte vyronval z pokutového kopu Strelec a zdalo sa, že Arméni sú už na lopatkách. Lenže prišla opäť chyba v našich zadných radoch, ktorú potrestal dve minúty pred koncom zápasu Šaghojan.

Ladislav Hudec (tréner SR 16): "Prvý polčas sme začali veľmi laxne. Po prvom víťazstve 5:1 sme si mysleli, že to príde samé. Po prestávke sme urobili zmeny v zostave, ktoré určite pomohli. Potom je to, ako keď človek urazí karty. Vrcholom bol záver. Dali sme tyčku môžme vyhrať 3:2, ale po našej chybe sme prehrali. Zápas ukázal, že futbal vie hrať každý. Ak idete dole, čo sa týka prístupu, hneď sa to prajeví. Určite si chalani túto prehru zapamätajú a budú vedieť, že nemôžu tak nastúpiť na zápas, ako nastúpili na začiatku.