Prehra 17-ky v Chorvátsku 1:3

Utorok, 23.2.2016 00:00 | Posledná aktualizácia 11.8.2016 21:35

PULA (SFZ) - V prvom z dvojice prípravných stretnutí podľahol tím trénera Hudeca domácemu Chorvátsku 1:3.

V rámci prípravy na marcový turnaj 2. fázy kvalifikácie o postup na záverečný turnaj ME v kategórii do 17 rokov (Elite Round) odohrali zverenci trénera Ladislava Hudeca prvý z dvojice duelov proti rovesníkom z Chorvátska. Po polčase 0:3 dokázali Slováci v druhom polčase po zlepšenom výkone skorigovať výsledok gólom Michala Tomiča z pokutového kopu na konečných 1:3.

Odvetný zápas je na programe vo štvrtok (25.2.) o 11:30 v Rovinji.

Chorvátsko "17" - Slovensko "17" 3:1 (3:0)

Góly: 2. Kulenovič, 31., 40. Javorčič (1. z 11m) - 65. Tomič (11 m)

SLOVENSKO "17": F. Valach - Špiriak, Beďatš, Vaško - Majdán (60. Slavik), Kopas (41. D. Valach), Brenkus (58. Kráľovič), Vician (41. Kozlovský), Grešák (41. Sluka) - Tomič (60. Levai), Gerebenits.

Ladislav Hudec (tréner SR "17")"Odohrali sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvej časti hry sme skúšali nové rozostavenie, no v úvode sme inkasovali rýchly gól, ktorý poznačil naše sebavedomie. Snažili sme sa dostať do zápasu, mali sme aj dobré príležitosti, nastrelili sme brvno, ale dvomi našimi chybami sme súperovi umožnili streliť góly a do kabín sme odchádzali s hrozivým skóre 0:3. V druhom polčase, po prestriedaní a zmene rozostavenia, sme sa dostali do zápasu a dovolím tvrdiť, že sme boli na ihrisku lepším mužstvom, predšili sme domácich a podarilo sa nám aspoň zmierniť nepriaznivý stav. Ideme ďalej, vo štvrtok sa pokúsime v odvete domácich poraziť."