Remíza 15-ky v odvete so Severným Írskom 3:3

Utorok, 26.5.2015 22:00 | Posledná aktualizácia 14.7.2017 11:31

SENEC (SFZ) - Tím Petra Štefaňáka dvakrát neudržal vedenie o dva góly.

V druhom medzištátnom zápase slovenskí reprezentanti do 15 rokov remizovali s rovesníkmi z Ostrovov 3:3, hoci dvakrát viedli o dva góly. Napriek tomu, že väčšinu zápasu mali mladí Slováci prevahu a kontrolovali jeho priebeh, po chybách v strede obrany stratili nielen náskok, ale napokon aj víťazstvo. Severoírsky útočník Josh Tipping dosiahol v Senci hetrik.

Slovensko "15" - Severné Írsko "15" 3:3 (2:0)

Góly: 24. Čerňanský, 40. Pochylý, 54. Potoma - 46., 51., 67. Tipping
R: Piatka – Roszbeck, Borsányi (všetci SR)

SLOVENSKO "15": Krajčírik – Strachan, Tomka, A. Čech, Vojtko – Majling (53. Labaj), Slebodník (62. Filipiak) – Pochylý (53. Potoma), Ružička (41. Haramia), Remeta (41. Gerebenits) – Čerňanský (75. T. Kiss)

SEVERNÉ ÍRSKO "15": R. Brown – Wallace (68. Robinson), McAleenan (51. Maxwell), Donnelly, Wardlow (51. Owens) – McKenna (60. L. Brown), Mathieson, McGinley (60. Irivine), Boyd – Tipping, Andrade (68. Ferguson).

Ako keby Slováci plynule nadviazali na poslednú štvrťhodinu prvého vzájomného zápasu pred dvoma dňami: ovládali dianie na ihrisku, využívali pomerne silný vietor pri zastreľovaní sa a po dvadsiatich minútach udreli. Najprv Remeta opečiatkoval brvno, o chvíľu sa už Čerňanský gólovo presadil, využijúc aj svoj nemalý fyzický fond. Hostia v týchto fázach len dobiehali našich, postupom času sa však udomácňovali v strede poľa, získali priestor pre realizáciu svojich nápadov a šikovný McGinley čoraz viac ukazoval školu FC Liverpool. Po prvej vážnej chybe nášho stredu obrany sa ešte Tipping gólom nepredstavil, naopak, v závere polčasu vymyslela dvojička slovanistov Čerňanský – Pochylý čistú šancu a z nej aj navýšenie náskoku na 2:0.

Krátko po prestávke však Tipping svoju ďalšiu šancu využil a zápas dostal nový náboj, z ktorého neubrala ani hrubka brankára Browna. Ten podcenil dlhokánsku loptu Potomu, ktorý len minútke predtým prišiel na ihrsiko, a cez "deravé" ruky ju pustil za svoj chrbát. A ak by v 58. min Čerňanský zužitkoval tutovku zoči-voči brankárovi, bolo by o našom víťazstve rozhodnuté. Lenže namiesto 4:1 bolo hneď z protiútoku 3:2, opäť po neistote v slovenských zadných radoch, a napokon hostia vyrovnali, v 67. min sa tretí raz v zápase gólom preadil Josh Tipping z Glentoranu Belfast. Zápas, v ktorom sme mali hodinu hry navrch sme napokon remizovali, keď Ostrovania zahodili ešte aj šancu na víťazstvo...

Peter Štefaňák (tréner Slovensko "15"): "Napokon zaslúžená remíza v zápase, v ktorom sme mali dve tretiny hracieho času navrch a boli sme lepší. Vo fázach, keď sme dianie jednoznačne kontrolovali, sme nepremenili viac šancí, čo sa nám vypomstilo, pretože súper potvrdil nezlomnosť, charakteristickú pre futbal z jeho zemepisných šírok. Severní íri využili medzery v hre našej defenzívy, všetky góly sme inkasovali po chybách stredu obrany. Oba zápasy boli pre nás poučné."