Remíza ženskej reprezentácie Slovenska proti Fínsku

Streda, 3.4.2013 22:00 | Posledná aktualizácia 30.9.2017 16:47

SENEC (SFZ) - V prvom z dvojice prípravných zápasov ženskej futbalovej reprezentácie remizovalo Slovensko s Fínskom 0:0

SLOVENSKO - FÍNSKO  0:0

ŽK: Haršányová
R: Štrpková (Slovensko), 100 divákov

SLOVENSKO: Korenčiová - Haršányová, Matysová, Marková (63. Bartovičová), Fecková, Vojteková, Ondrušová, Rybárová, Šušková, Klechová, Škorvánková

FÍNSKO: Korpela - Saari, Hyyrynen, Lehtinen, Saario, Kukkonen, Tolvanen (60. Talonen), Alanen (73.Vanhanen), Westerlund, Heroum, Engman.

V chladnom počasí sa od úvodu zápasu lepšie pohybovali Fínky. Vytvorili si územnú prevahu, no naše obrankyne im nedovolili vytvárať si vyložené gólové príležitosti. Strelu Tolvanenovej v 6. minúte vytlačila pekným zákrokom na roh. V 12. minúte predviedla peknú akciu Škorvánková, jej spätná prihrávka našla Klechovú, no jej strelecký pokus zblokovali obrankyne súpera. V závere polčasu rozohrávalo naše družstvo štandardku, po ktorej sa zrodil brejk súpera. Dve Fínky sa rútili na osamotenú Matysovú, akciu však zakončili nie celkom vyderenou strelou Alanenovej a tak do kabín odchádzali družstvá za nerozhodného stavu 0:0.

Aj do druhého polčasu vyšli aktívnejšie súperky. V 49. minúte sa ocitla vo výbornej streleckej pozícii Heroumová, z päťky však poslal loptu vysoko nad. V 60. minúte po rohovom kope sa presadila vo vzduchu Westerlundová, no jej hlavičku skvelým zákrokom zlikvidovala Korenčiová. Lopta po jej zákroku smeroval síce do bránky, ale Haršányová nekompromisným odkopom zabránila najhoršiemu.v 73. minúte zahrozili naše reprezentantky. Šušková uvoľnila Klechovú a jej strela z hranice šestnástky ohrozila Korpelaovú. V závere zápasu obe brankárky zlikvidovali pokusy spoza 16-ky a tak sa v prvom z dvojice prípravných zápasov zrodila remíza 0:0.

Druhý zápas odohrá Slovensko s Fínskom v nedeľu o 11h.

Zsolt Pakusza (tréner SVK): "Na rozdiel od predošlých zápasov v kvalifikácii, sme vydržali so súperom až do konca. Dievčatá sa poučili, vypracovali sme si šance, proti súperovi svetovej triedy som s výkonom a výsledkom spokojný. Remíza je zaslúžená."