Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 29, 2012

VIDEO: Nováčik Bakoš: "V prvom rade chceme potešiť fanúšikov"

BRATISLAVA (SFZ/SITA) - Marek Bakoš bude po zápase v Turecku spokojný s pozitívnym výsledkom

 
 
 
 
Nováčik v slovenskej futbalovej reprezentácii Marek Bakoš pred odletom na priateľský zápas v Turecku. Bratislava, 28. februára 2012.

Nováčik v seniorskej slovenskej reprezentácii Marek Bakoš je pred medzištátnym prípravným stretnutím proti Turecku (streda 29. februára od 19.30 h SEČ v Burse) plný očakávania. Kanonier úradujúceho českého šampióna Viktorie Plzeň mal vynikajúci rok 2011, podľa mnohých mal dostať pozvánku do národného výberu už skôr, veď v tejto sezóne strelil v drese svojho materského klubu už desať ligových gólov a presnými zásahmi pomohol Plzni aj k postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov 2011/2012 a následnej účasti v šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.

Prehrať video

Aké boli jeho pocity, keď sa dozvedel o svojej premiérovej nominácii do reprezentácie? "Pocity boli, samozrejme, príjemné. Čaká ma prvý zápas za Slovensko, určite sa naň teším. Je pre mňa veľké potešenie, že niekto ocenil prácu, ktorú robím, a na ktorú sa sústredím. Myslím si, že som mal dobrý rok 2011 a som rád, že si to niekto všimol," uviedol Marek Bakoš. Podľa jeho slov bolo prijatie zo strany reprezentačných spoluhráčov veľmi milé a príjemné. "S prijatím do kádra nebol absolútne žiadny problém, sú tu super chalani, skvelá partia," povedal na margo osobného zoznamovania sa s členmi A-tímu SR 28-ročný rodák z Novej Bane.

Februárový asociačný termín nepatrí práve medzi obľúbené. Hráči sú v plnej príprave pred rozhodujúcou časťou ligovej či pohárovej sezóny. Mnohí z nich absolvujú pravidelne dve súťažné stretnutia v priebehu jedného týždňa. Z tohto pohľadu je to náročné nielen pre slovenských reprezentantov, ale, prirodzene, aj pre zahraničných futbalistov a ich trénerov. Ani dočasný kouč Slovenska Michal Hipp zatiaľ nemal príležitosť overiť si športovú formu svojich zverencov v tréningovom procese pri plnej účasti. Nominovaní legionári pôsobiaci v Turecku (Pekarík, M. Čech, Stoch, Hološko, Šesták, pozn.) sa totiž ku svojim reprezentačným spoluhráčom pridajú až priamo v dejisku zápasu a jedinú spoločnú tréningovú jednotku absolvujú v utorok od 18.00 h SEČ. "Čo sa týka nejakej prípravy, mali sme málo času, aby sme sa nejako hĺbkovo pripravili na ten zápas. Verím však, že nám postačí aj ten jeden tréning, ktorý absolvujeme spoločne v plnom zložení, kde si povieme čo a ako, vybehneme na Turkov a bude to pre nás úspešný zápas. Úspešný výsledok je pre mňa víťazstvo, alebo taký, keď prehrávate, ale napokon neprehráte. Určite nás najviac poteší víťazstvo," povedal na margo svojich i tímových ambícií M. Bakoš a doplnil: "V súčasnosti neexistuje jednoduchý súper, či už je to medzi klubmi alebo na reprezentačnej úrovni. V Turecku nás určite nečaká ľahké stretnutie. Oni budú hrať doma, majú silnú fanúšikovskú podporu, sú to blázni do futbalu, o to to budeme mať ťažšie."

Tretí najlepší strelec Gambrinus ligy 2011/2012 a zároveň jeden z najlepšie hodnotených legionárov za riekou Moravou Bakoš verí, že si streleckú formu priniesol aj na svoj prvý reprezentačný zraz. "Budem rád, keď dám gól a poteší ma, keď pomôžem k úspešnému výsledku, ale myslím si, že to bude v prvom rade o tom, aby sme hrali dobre a potešili fanúšikov, ktorí sa na nás budú pozerať. Spokojný budem, keď dosiahneme pozitívny výsledok a ja na ihrisku nesklamem, či už ten gól príde alebo nie," uzavrel bývalý hráč Nitry, Púchova či Ružomberka.