Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 24, 2016

17-ka zdolala Fínsko 2:1, strelcom oboch gólov Sluka

MINSK (abff.by/SFZ) - Tím trénera Hudeca zvíťazil v poslednom zápase na turnaji Development Cup nad Fínskom 2:1 a v konečnom poradí obsadil 4. miesto.

 
 
 
 
Roland Gerebenits (č.10) v zápase Slovensko "17" - Fínsko "17" (2:1) na turnaji Development Cup v Bielorusku. Minsk, 23. januára 2016.

Zverenci trénera Hudeca zdolali v poslednom stretnutí skupiny o celkové 4.-6. miesto na turnaji Development Cup tím Fínska 2:1 zásluhou žilinského stredopoliara Branislava Sluku, ktorý po príchode na trávnik v druhom polčase otvoril skóre zápasu gólom v 51. min a v závere rozhodol úspešným streleckým pokusom o víťazstve Slovákov 2:1.

Slováci dosiahli na turnaji 3 vítazstvá, 1 remízu a 1 prehru a v celkovom hodnotení obsadili 4. miesto.

Slovensko "17" - Fínsko "17" 2:1 (1:0)

Góly: 51., 75. Sluka - 68. Eremenko
R: Kuzmin

SLOVENSKO "17": Petráš - Špiriak, Beďatš, Vaško - Majdan, Kopas, Ducár (41. Sluka), Grešák (61. Kraľovič), Brenkus (72. Moško) - Gerebenits (64. Almási), Rymarenko (41. Vician)

Ladislav Hudec (tréner SR "17"): "V dobrom zápase, v ktorom obe mužstvá chceli hrať futbal, sme zvíťazili, čo nás veľmi teší. Každé víťazstvo je dôležité pre psychiku. Snažili sme sa opäť zapojiť do hry všetkých hráčov, vyskúšali sme si nové veci, z tohto pohľadu turnaj splnil očakávania. Samozrejme, vieme o nedostatkoch. Hráči musia viac pracovať telom, silovo nás v tomto smere niektorí súperi predčili, z čoho rezultoval tlak. Na druhej strane však treba chalanov pochváliť, počas celého turnaja odviedli dobrú robotu. Ukázali veľa pozitívnych vecí, ale ak chceme byť lepší, ak sa chceme niekam dostať - tak musíme spomenuté nedostatky odstrániť."